عمومی

کدام سپاهان مقابل استقلال قرار می‌گیرد؟

سوال اینجاست که استقلال مقابل کدام سپاهان قرار می گیرد؟ تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرد یا تیمی که در نیمه دوم با ظاهری متفاوت بازی کرد؟

به گزارش گیلونا، این روزنامه شرق وی نوشت: دو تیم سپاهان و استقلال 14 اردیبهشت در هفته بیست و پنجم لیگ برتر برای برگزاری حساس ترین بازی هفته و احتمالا حساس ترین بازی فصل به مصاف هم می روند.شاگردان محرم نویدکیا که این روزها هستند. آنها همچنان در رده سوم جدول رده بندی هستند، آنها همچنان شانس زیادی برای قرار گرفتن در رده دوم جدول دارند، آنها چاره ای جز کسب سه امتیاز در دیدار مقابل یکی از دو تیم برتر تهران ندارند. استقلالی ها هم به خوبی می دانند که راه قهرمانی در رقابت های این فصل، شکست نخوردن در این رقابت هاست.

استقلال که پس از 24 هفته تنها تیم بدون شکست لیگ برتر است، در حال حاضر با 56 امتیاز، شش امتیاز کمتر از پرسپولیس در رتبه دوم و 11 امتیاز کمتر از سپاهان در رتبه سوم، صدرنشین است. در فاصله 6 هفته مانده به پایان بازی ها، استقلال در تلاش است تا در بازی های باقی مانده یکی از سه حریف سرسخت احتمالی را به ثمر نرساند.

شرایط ویژه سپاهان ولی است. آنها در بازی های بعدی باید با هر دو تیم برتر یعنی استقلال و پرسپولیس به میدان بروند. اگر محرم نویدکیا و تیمش همچنان نیمه دوم جدول را در اختیار داشته باشند، چاره ای جز شکست این رقبا و رفع اختلافات موجود ندارند. ضمن اینکه برد هر کدام از این تیم ها می تواند حریف را به ادامه فصل امیدوارتر کند. در صورت عبور سپاهان از سد استقلال، انگیزه پرسپولیس برای رسیدن به ششمین قهرمانی متوالی بیشتر می شود. اگر این تیم از سد پرسپولیس عبور کند، استقلال طلسم 50 ساله را می شکند و به احتمال زیاد قهرمان می شود.

حالا که وضعیت سپاهان در تعیین تیم قهرمان و نایب قهرمانی که سهم مستقیم لیگ قهرمانان آسیا (به احتمال زیاد) را خواهد گرفت، این سوال مطرح است که کدام سپاهان به مصاف استقلال می رود؟ تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرد یا تیمی که در نیمه دوم با ظاهری متفاوت بازی کرد؟ سپاهان پس از روزهای نسبتا ملتهبی که در هفته های پایانی رقابت های لیگ برتر داشت، به روزهای خوبی در نیم فصل دوم بازگشت. شاگردان محرم نویدکیا در 5 بازی اخیر خود شکست نخورده اند و در این مدت 3 بار طعم پیروزی را چشیده اند. من با پنج امتیاز کمتر از پرسپولیس در رده سوم هستم. آمار سپاهان در پنج هفته اخیر لیگ برتر بهتر از دو تیم مدعی دیگر یعنی استقلال و پرسپولیس بوده است. استقلال دو برد و سه تساوی و پرسپولیس دو برد، دو تساوی و یک شکست دارند. حفظ همین میزان آمادگی، سپاهانی ها را در موقعیت خوبی برای میزبانی جدال با استقلال قرار می دهد و شانس این تیم را برای برد افزایش می دهد.

مشکل اما تیم سپاهانی است که در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت. تیمی که باشگاه قدرتمند ایرانی را نشان نداد. زردپوشان اصفهانی در آخرین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، با نتیجه سنگین پنج بر دو مغلوب الدحیل شدند تا با سوم شدن در مرحله یک گروهی، از صعود به مرحله حذفی بازمانند. ضعف خط دفاعی سپاهان از یک سو و از دست دادن اعتماد به تیم با وجود ستاره های زیاد از سوی دیگر، دغدغه اصلی هواداران این باشگاه است. واضح است که اگر این سپاهان در روز چهاردهم به مصاف استقلال برود، حتی با استفاده از امتیاز میزبانی، شانسی برای پیروزی مقابل تیم پیشرو نخواهد داشت. به هر حال این مشکل از نظر انگیزشی می تواند یک تیغ دولبه باشد. شاید نتایج نه چندان خوب در آسیا و شکست سنگین مقابل الدحیل انگیزه بازیکنان سپاهان را برای پیروزی مقابل استقلال دو چندان کند. با این حال، این خیلی قطعی نیست و تا زمانی که بازی انجام نشود نمی‌توانیم با اطمینان صحبت کنیم. هر چه که هست مشخصا وضعیت محرم نویدکیا بعد از نتایج تیمش در لیگ قهرمانان آسیا چندان خوب نیست.»

انتهای پیام/