عمومی

۱۴ هزار واحد مسکونی در استان سمنان ساخته می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

محمد حمیدی در گفتگو با خبرنگار آنلاین، درباره آخرین وضعیت مسکن ملی در استان سمنان بیان کرد: خانه‌ها در بحث جهش تولید مسکن در بخش‌های مختلف شامل خود مالک، بافت فرسوده، اقدام ملی و نهضت ملی، در دست ساخت است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۴ هزار و ۴۴۲ واحد مسکونی در استان سمنان در دست ساخت است، افزود: حدود ۹۵ هزار نفر ثبت نام برای مسکن ملی داشتیم که ۵۷ هزار نفر واجد شرایط بودند.

معاون عمرانی استاندار سمنان ادامه داد: ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر نیز عملاً تشکیل پرونده داده و هشت هزار و ۸۸۳ نفر واریز وجه کرده‌اند و این در حالی است که ۱۴ هزار واحد در حال احداث است.

حمیدی با بیان اینکه در تمام شهرهای استان سمنان زمین برای ساخت مسکن ملی آماده شده است، ابراز کرد: در جلسه کارگروه مسکن استان نیز مصوب شد که به خصوص در شهرهای کوچک اخذ پروانه ساخت نیز با مشارکت شهرداری‌ها تسریع شود.

وی افزود: فرمانداران هشت گانه استان سمنان موظف شده‌اند که از طریق بخشداری‌ها و شهرداری‌ها و … اطلاع رسانی را با مالکان داشته باشند که کار ساخت خانه‌ها شروع شود.

معاون عمرانی استاندار سمنان همچنین بیان کرد: دیگر مصوبه ستاد مسکن استان این است که سهمیه تسهیلات نیز بین بانک‌ها توزیع شوند تا همه فشارها بر روی یک بانک نباشد.