عمومی

۳۵۰ اثر به کنگره ملی «شعر انتظار» ارسال شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سینا دلشادی در گفتگو با خبرنگار آنلاین با اشاره به انتشار فراخوان نخستین کنگره ملی شعر «انتظار» در بهمن ماه سال جاری گفت: این کنگره ملی در ۵ بخش مهدی‌شناسی (معرفت مهدوی)، مهدی محبی (محبت مهدوی)، مهدی‌باوری (بصیرت مهدوی)، مهدی‌یاوری (نصرت مهدوی) و مهدی‌ولایی (ولایت مهدوی) به میزبانی شهر زرندیه برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی با بیان اینکه شعر «انتظار» زرندیه ۱۴ دوره به صورت استانی و منطقه‌ای برگزار شده است، افزود: هدف از برگزاری کنگره ملی شعر انتظار، گسترش فرهنگ انتظار با استفاده از زبان هنر بویژه شعر آئینی در انتقال فرهنگ و معنویت و اندیشه‌های متعالی و حیات بخش مهدوی و همچنین خط فکر و جهت دادن به شاعران و شناسایی استعدادهای گمنام از سراسر کشور است.

وی از ارسال ۳۵۰ اثر از ۱۱۰ شاعر و از ۲۱ استان به دبیرخانه نخستین کنگره ملی شعر «انتظار» خبر داد و افزود: آثار ارسالی در مرحله اول توسط علی‌اصغر ذاکری، ولی‌الله صفری و حمیده پارسافر و در مرحله دوم توسط سید مهدی طباطبایی، وحید سمنانی و مبین اردستانی داوری می‌شوند.

دلشادی تصریح کرد: آئین اختتامیه نیز ۱۵ اسفند در محل سالن امام علی (ع) شهر مامونیه با حضور شاعران، ادیبان و فرهیختگان سراسر کشور و دکتر اسماعیل آذر به عنوان میهمان ویژه مراسم برگزار خواهد شد.