عمومی

۳ کتاب از نویسندگان گلستان رونمایی شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مراسم رونمایی از سه کتاب ارزشمند «دوران عشاگی»، «فرهنگ کتولی» و «سمفونی استرآباد» شامگاه دوشنبه در مؤسسه فرهنگی هنری میرداماد برگزار شد.

در ابتدای این مراسم پروفسور محمدرضا صمیمی نویسنده کتاب «دوران عشاگی» در راستای معرفی این کتاب اظهار داشت: کتاب دوران عشاق داستان دوران اجرا و فعالیت های من در عرصه تئاتر است. “

وی افزود: نگارش این کتاب بیش از دو سال زمان برده است و می تواند منبعی غنی برای پژوهشگران حوزه تئاتر باشد.

حسین شکی نویسنده کتاب «فرهنگ کتولی» نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: این کتاب با هدف دوگانه زنده نگه داشتن واژه های گویش کتولی و ایجاد مرجعی برای پژوهشگران نوشته شده است.

وی افزود: از دوران دانشجویی تلاش کردم و بیش از 20 سال است که واژه های مختلف از قرن نهم تا معاصر را جمع آوری می کنم.

نویسنده فرهنگ کتولی ادامه داد: لازم به ذکر است تیمی در نگارش این کتاب من را همراهی و حمایت کردند که لازم می دانم در اینجا از همه آنها تشکر کنم.

سید محمد میرموسوی دیگر نویسنده ای بود که کتاب جدیدش روز دوشنبه در تالار اندیشه موسسه فرهنگی میرداماد رونمایی شد.

نویسنده کتاب «سمفونی استرآباد» در مراسم افتتاحیه این کتاب گفت: تاکنون 17 اثر من منتشر شده و خوشحالم که این بار کتابم به گرگان تقدیم می شود.

وی افزود: موضوع این کتاب تاریخی است و قصد داشتم از طریق این کتاب وقایع تاریخی تاثیرگذار بر این منطقه را در قالب یک رمان شرح دهم.

سید محمد میرموسوی ادامه داد: امیدوارم کتاب سمفونی استرآباد مورد توجه علاقه مندان به این حوزه قرار گیرد.

در ادامه این نشست محمد رعیت مدیرکل فرهنگی و ارشاد اسلامی گلستان بر ماندگاری و ثبت فرهنگ غنی کشور عزیزمان ایران و استان گلستان تاکید کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در ادامه گفت: پژوهش ها و نوشته هایی که امروز در مؤسسه فرهنگی میرداماد رونمایی شد، میراث گذشتگانی است که در دل مردم این خطه به یادگار مانده و روز به روز شکوفا خواهد شد. روز

یادآور می شود، در پایان این مراسم محمدرضا صمیمی، حسین شکی و سیدمحمد میرمسووی با امضای کتاب های تازه منتشر شده، به علاقه مندان تحویل دادند.