عمومیکسب و کار ایرانی

آزمون های برگزار شده توسط جهاد دانشگاهی

منظور از جهاد دانشگاهی چیست؟

یکی از نهاد های فرهنگی – پژوهشی عمومی و غیردولتی جهاد دانشگاهی می باشد که در تاریخ 23/3/1359 در پی فرمان رهبر انقلاب اسلامی امام خمینی تاسیس شد. جهاد دانشگاهی در زمینه پرورش توانایی و استعداد افراد در عرصه های و گوناگون آموزشی از جمله پرورش نیروی فنی و کارآمد در رشته های مختلف تحصیلی، هنر، موسیقی، زبان، کامپیوتر و … تلاش و فعالیت می کند.

همچنین این موسسه دارای شخصیت مستقل از نظر اداری مالی و استخدامی می باشد و زیر نظر شورای انقلاب فرهنگی کشور است. فعالیت های آن شامل اعمال پژوهشی، آموزشی و فرهنگی می باشند. در ادامه این مقاله به شرایط ثبت نام آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی و نمونه سوالات جهاد دانشگاهی جهت موفقیت در آزمونهای این مرکز می پردازیم.

شرایط ثبت نام آزمون جهاد دانشگاهی

ثبت نام آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی شامل ارگان های مختلف می باشد که هر کدام دارای شرایط خاصی است. در آزمون جهاد دانشگاهی، شرایط آزمون به نوع آزمون و سازمان برگزارکننده بستگی دارد. افراد برای اینکه از شرایط آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی مطلع شوند، لازم است وارد سایت جهاد شوند و تمامی شرایط را در بازه زمانی ثبت نام مشاهده کنند و در صورتی شرایط لازم و کافی را داشته باشند، اقدام به ثبت نام کنند. ولی شرایط عمومی در اصل برای تمامی آزمون های استخدامی جهاد دانشگاهی یکسان است.

شرایط عمومی ثبت نام شامل موارد زیر می باشد:

 • تیک اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان که در قانون کشور ایران مطرح شده باشد.
 • تیک دارا بودن تابعیت ایرانی
 • تیک به اتمام رساندن دوره خدمت ضرورت و یا اخذ کارت معافیت پزشکی
 • تیک عدم داشتن سوء سابقه کیفری موثر
 • تیک عدم داشتن هیچ گونه منع استخدام در ارگان ها و سازمان های دولتی
 • تیک نداشتن اعتیاد به مواد مخدر
 • تیک داشتن سلامت جسمی و روحی بسته به شغل مورد نظر

زمان ثبت نام آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی

آزمون های استخدامی که در جهاد دانشگاهی برگزار می شود، بازه های زمانی متفاوتی دارند. زمان ثبت نام آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی بستگی به نوع آزمون دارد. آزمون های جهاد دانشگاهی، توسط شرکت ها، سازمان ها و ارگان های مختلفی برگزار می شود. امکان دارد که بازه زمانی ثبت نام آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی برای هر یک از آزمون ها متفاوت باشد. بخاطر چنین دلایلی داوطلبان برای اینکه از زمان دقیق ثبت نام آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی مطلع شوند، باید به سایت جهاد دانشگاهی به نشانی hrtc.ir مراجعه کنند.

مراحل ثبت نام آزمون جهاد دانشگاهی

داوطلبان پیش از آن که در آزمون جهاد دانشگاهی ثبت نام کنند، اول لیست دوره های جهاد دانشگاهی را مطالعه کنند و در صورتی دوره مورد نظرشان وجود داشته باشد، در آن شرکت کنند. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، بازه های زمانی آزمون ها در جهاد دانشگاهی متفاوت است و ثبت نام در سایت جهاد دانشگاهی یعنی hrtc.ir انجام می شود.

در ادامه به مراحل ثبت نام یکی از آزمون های جهاد دانشگاهی می پردازیم:

 • وارد سایت جهاد دانشگاهی به نشانیir شوید
 • بعد از اینکه وارد سایت شدید، بالای سایت گزینه (آزمون ها) را مشاهده خواهید کرد که روی آن کلیک کنید.
 • سپس آزمون مد نظر خود را از بین لیست آزمون هایی که برای شما نمایش داده می شود، انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید. در حین انتخاب جزئیات آن آزمون برای شما نمایان می شود.
 • پیش از آن که بخواهید در آزمون ثبت نام کنید، لازم است که هزینه ثبت نام آزمون استخدامی را پرداخت کنید. پس بر روی گزینه (پرداخت هزینه) کلیک کنید.
 • سپس اطلاعات مربوط به خود از جمله نام و نام خانوادگی، کد ملی و شماره تلفن همراه خود را ثبت کرده و در نهایت بر روی گزینه ( پرداخت هزینه و آغاز ثبت نام) کلیک کنید.
 • سپس با یکی از کارت های بانکی عضو شتاب خود، هزینه ثبت نام را پرداخت کنید.
 • مجددا به صفحه اصلی سایت وارد شوید و روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.
 • در کادر مشخص شده کد ملی و شماره توکن پرداخت وارد کنید و روی گزینه ثبت نام کلیک کنید، مراحل ثبت نام خود را در آزمون انجام دهید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام آزمون جهاد دانشگاهی

بعد از مطالعه دفترچه، لازم است از مدارک مورد نیاز خود اسکن تهیه کرده و در سامانه هنگام ثبت نام بارگذاری کنید. لازم به ذکر است که حتما فایل های اسکن شده باید دارای مشخصات مندرج باشند.

مدارک مورد نیاز شامل موارد زیر است:

 • عکس پرسنلی: عکس 4*3 سال جاری، رنگی و دارای زمینه سفید، دارای فرمت JPG
 • کارت ملی: رنگی و بدون حاشیه زائد، دارای وضوح و کیفیت لازم، دارای فرمت JPG

اعلام نتایج آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی

در این مقاله ثبت نام آزمون جهاد  رابه طور کامل بیان کردیم. اکنون برای استفاده از یکی دیگر از خدمات سایت جهاد دانشگاهی یعنی اعلام نتایج  آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی باید مراحل زیر را طی نمایید.

1️⃣ ابتدا وارد سامانه سامانه آزمون جهاد دانشگاهی hrtc.ir شوید.

2️⃣ بر روی لینک اعلام نتایج آزمون کتبی  کلیک کرده و اطلاعاتی را مشاهده می کنید با کلیک بر روی گزینه ورود به پروفایل. با زدن اطلاعات خود  وارد  صفحه حساب کاربری خود شده و نتایج آزمون خود را مشاهده نمایید.

بهترین دوره ها برای بازار کار

امروزه آموزش به یکی از مباحث مهم برای ورود به بازار کار تبدیل شده است؛ اما خیلی از افراد سردرگم هستند و نمی‌دانند که بهترین دوره ها برای بازار کار چیست. به همین دلیل در این مقاله از جهاد دانشگاهی واحد اصفهان می‌خواهیم شما با دوره های مناسب بازار کار آشنا کرده و بگوییم که با چه آموزشی می‌توانید در این بازار به درآمد برسید.

ویژگی های دوره مناسب بازار کار

امروزه بسیاری از آموزشگاه مدعی هستند که دوره ویژه بازار کار برگزار می‌کنند و با شرکت در کلاس‌های آنها شما می‌توانید خیلی زود مشغول به کار شوید. اما شما باید ویژگی‌های بهترین دوره ها برای بازار کار را بشناسید تا بدانید که کدام مورد برای شما گزینه مناسبتری است. مهمترین ویژگی‌های دوره های مناسب بازار کار عبارتند از:

 • ارائه گواهینامه معتبر و قابل ترجمه
 • ارائه آموزش‌ها به صورت تئوری و عملی
 • داشتن امکان کارآموزی
 • برگزاری دوره ها با کیفیت بالا و اساتید برجسته
 • اختصاص تعداد ساعت کافی برای آموزش
 • متناسب بودن با پیش زمینه‌های حرفه ای یا تحصیلی شما
 • مناسب بودن برای افرادی که هیچ مدرکی ندارند و می‌خواهند از صفر شروع کنند

بهترین دوره ها برای ورود به بازار کار

حال که به مشخصات بهترین دوره ها برای بازار کار آشنا شدید، می‌خواهیم به معرفی تعدادی از دوره‌هایی بپردازیم که به شما کمک می‌کنند زودتر به درآمد برسید. برخی از این دوره‌ها عبارتند از:

دوره TTC کودکان و بزرگسالان

اگر در زبان انگلیسی به سطح پیشرفته رسیده‌اید و به آموزش علاقه دارید، بهترین دوره ویژه بازار کار برای شما دوره TTC کودکان و بزرگسالان است. به عبارت بهتر شما می‌توانید تصمیم بگیرید که مربی زبان انگلیسی بزرگسالان شوید یا کودکان؟ سپس در یکی از این دوره ها ثبت نام کرده و با شیوه‌های آموزش به هر گروه سنی آشنا شوید.

با داشتن مدرک TTC خیلی راحت‌تر در آموزشگاه‌های مختلف پذیرفته شده و حتی می‌توانید به صورت آنلاین هم کلاس برگزار کنید. شما می‌توانید برای شرکت در دوره TTC در اصفهان یا دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی کودکان اصفهان بر روی لینک‌های درج شده کلیک کنید.

دوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی

امروزه اینترنت به یکی از منابع اصلی برای کمک به کسانی تبدیل شده که سرمایه زیادی برای راه اندازی کسب و کار ندارند و در عین حال می‌خواهند مشتریان زیادی داشته باشند. شما می‌توانید با شرکت در دوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی از طریق سایت یاد بگیرید که چطور یک وبسایت را مدیریت کرده و برای ارائه خدمات از طریق آن، مسیر را طی کنید. به این دلیل دوره راه اندازی کسب و کار اینترنتی در فهرست بهترین دوره ها برای بازار کار قرار می‌گیرد که هیچ محدودیت سنی نداشته و هر کسی می‌تواند برای ارائه خدمات یا محصولات خود از آن استفاده کند.

دوره طراحی سایت، از بهترین دوره ها برای بازار کار

دوره طراحی سایت یکی از بهترین دوره های مناسب بازار کار در دنیای امروز است و یک مهارت جهانی به شمار می‌رود. در صورتی که شما CMSهای مختلف را برای طراحی وبسایت بشناسید و بتوانید یک سایت را از صفر توسعه دهید، مشتریان زیادی پیدا خواهید کرد. مزیت شرکت در دوره طراحی سایت این است که هم امکان کار به صورت آزاد برای شما فراهم می‌شود و هم می‌توانید در شرکت‌ها مشغول به کار شوید؛ همچنین امکان کار به صورت ترکیبی هم وجود دارد. بنابراین همین الان برای شرکت در دوره طراحی سایت مقدماتی در اصفهان کلیک کنید تا خیلی زودتر به درآمد برسید.

دوره آزمایشگاه تشخیص طبی

اگر در رشته‌های حوزه شیمی‌، بیوشیمی‌، میکروبیولوژی و زیست شناسی تحصیل کرده و هنوز نتوانسته‌اید کاری پیدا کنید، پیشنهاد ما این است که با شرکت در دوره آزمایشگاه تشخیص طبی در اصفهان شانس خود را برای استخدام بالا ببرید. با شرکت در این دوره مهارت‌های عملی را یاد می‌گیرید که برای کار در آزمایشگاه به شما کمک می‌کنند و باعث می‌شوند که از دیگر فارغ التحصیلان این رشته‌ها، سطح بالاتری داشته باشید.

دوره آموزشی اپراتور لیزر

یکی دیگر از بهترین دوره ها برای بازار کار، دوره آموزشی اپراتور لیزر است که می‌تواند به شما کمک کند تا درآمد خوبی را به دست بیاورید. با شرکت در این دوره یاد خواهید گرفت که چطور باید با دستگاه‌های مختلف لیزر کار کنید؛ در نتیجه حتی اگر توانایی خرید دستگاه را نداشته باشید، می‌توانید در مطب پزشکان پوست و کلینیک‌های زیبایی مشغول به کار شده و حقوق ثابت یا پورسانت دریافت کنید.

مزیت شرکت در دوره آموزشی اپراتور لیزر این است که محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌کند و با داشتن ساعت کاری شناور، می‌توانید به درآمد خوبی برسید. برای شرکت در دوره آموزش اپراتور لیزر موهای زائد در اصفهان بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

دوره آموزش عکاسی، بهترین دوره ویژه بازار کار برای عاشقان هنر

اگر به کارهای هنری علاقه دارید و می‌خواهید در این حوزه مشغول به کار شوید، پیشنهاد ما شرکت در دوره عکاسی است. به این ترتیب یک مهارت فوق العاده را یاد می‌گیرید که فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ برای مثال می‌توانید در آتلیه‌ها مشغول به کار شده یا اینکه به عنوان یک عکاس شخصی، عکس‌هایتان را در سایت‌های خارجی منتشر کرده و از این طریق کسب درآمد کنید.

برای شروع این مسیر می‌توانید در دوره آموزش عکاسی مقدماتی در اصفهان شرکت کنید؛ اما اگر می‌خواهید درآمدتان را افزایش دهید، پیشنهاد ما تکمیل فرایند آموزشی با شرکت در دوره آموزش عکاسی پیشرفته در اصفهان است.

سوالات متداول

1- سایت ثبت نام آزمون های استخدامی جهاد دانشگاهی چیست ؟

✔️ سامانه ثبت نام آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir می باشد که لینک ورود مستقیم آن در متن مقاله موجود است.

2- نحوه ثبت نام در آزمون های استخدامی جهاد دانشگاهی چیست ؟

✔️ ابتدا به سایت آزمون استخدامی جهاد دانشگاهی وارد شده و سپس طبق راهنمای تصویری متن مقاله یکی از آزمون های استخدامی را انتخاب کنید.

3- زمان ثبت نام در سایت استخدامی جهاد دانشگاهی از کی آغاز می شود ؟

✔️ زمان ثبت نام آزمون های استخدامی جهاد دانشگاهی متغیر بوده و در سایت این سازمان به نشانی hrtc.ir درج می شود.