عمومیکسب و کار ایرانی

مرکز فروش عمده پیچ و مهره در تهران

مقدمه

پیچ و مهره بدون شک از کاربردی‌ترین و مهم‌ترین ابزارآلات صنعتی هستند. این ابزارآلات یا اتصال دهنده ، با وجود هندسه ساده‌ای که دارند، نقشی اساسی و کلیدی در کلیه صنایع دارند. در واقع این اتصالات هستند که بنا و شالوده تمامی صنایع را تشکیل می‌دهند. با توجه به آنچه که  ذکر شد، مصرف این اتصال نوع اتصال دهنده بالا است و در ساخت، مونتاژ و یا عملکرد تمامی ابزار و وسایلی که ما در پیرامون خود می‌بینیم، به صورت مستقیم و غیر مستقیم سهیم هستند. بنابراین تقاضا برای عرضه پیچ و مهره هم به تبع زیاد است.

از طرفی مجموعه‌های زیادی هم در زمینه عرضه و فروش پیچ و مهره در سراسر کشور فعالیت دارند. مگا پیچ از جمله معتبرترین مجموعه‌های عرضه پیچ و مهره است که به عنوان مرکز فروش عمده پیچ و مهره در تهران فعالیت دارد. البته خدمات این مجموعه تنها به تهران محدود نمی‌شود و این مجموعه با راه اندازی فروشگاه اینترنتی پیچ و مهره مگا پیچ، امکان خرید از سراسر کشور را برای کلیه هموطنان، فراهم کرده است.

پیچ و مهره چیست؟

پیچ و مهره ابزاری ساده است که در صنعت، نقش اتصال دهنده‌های موقت را به عهده دارد. مشخصه اصلی پیچ و مهره، رزوه آن‌ها است. رزوه پیچ و مهره با تبدیل حرکت چرخشی ناشی از پیچاندن پیچ و مهره را به حرکت خطی تبدیل کرده و باعث نصب یا باز کردن پیچ و مهره در محل اتصال می‌شود. پیچ و مهره یا اتصال دهنده‌های موقت در اتصال بخش‌هایی استفاده می‌شوند که با هدف تعمیر یا تعویض، نیاز به باز و بسته کردن دارند.

پیچ و مهره اتصالاتی مستحکم و با دوام ایجاد می‌کنند، اما باید در نظر داشته باشید که استحکام اتصالات موقت، بسیار کمتر از اتصالات دائمی مانند جوشکاری است. همچنین هنگامی که در معرض لرزش و ارتعاش هستند، احتمال شل شدن و باز شدن آن‌ها زیاد است. بنابراین نمی‌توان در هر شرایط و موقعیتی از پیچ و مهره برای ایجاد اتصال استفاده کرد.

انواع پیچ و مهره

پیچ و مهره به عنوان اتصال دهنده‌های موقت، دارای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف هستند. کاربرد زیاد این ابزار سبب شده است که آن‌ها را در انواع مختلفی طراحی و تولید کنند. در واقع پیچ و مهره استفاده شده در هر کاربرد باید دارای خواص و ویژگی‌هایی باشد که پاسخگوی نیاز کاربرد باشد. در زیر به تعدادی از پرکاربردترین انواع پیچ و مهره که شما می‌توانید در هر مرکز فروش عمده پیچ و مهره در تهران و دیگر شهرستان‌ها تهیه کنید، اشاره کرده‌ایم.

  • پیچ آلن

پیچ آلن گروهی از پیچ‌ها است که دارای هندسه سر یا گل پیچ متفاوت از پیچ‌های دیگر است. این نوع پیچ بر روی سر پیچ دارای یک سوکت است. این سوکت معمولا شش ضلعی است اما در برخی از انواع پیچ آلن با هندسه ستاره‌ای هم طراحی می‌شود. برای باز و بسته کردن پیچ آلن از آچاری مخصوص به نام آچار آلن استفاده می‌شود. آچار آلن در داخل سوکت قرار گرفته و بدون نیاز به فضای اضافی برای چرخاندن آچار، به راحتی پیچ آلن را در فضاهای کم و تنگ باز و بسته می‌کند. پیچ آلن بر اساس هندسه سر و بدنه پیچ دارای انواع مختلفی همچون پیچ آلن مغزی، پیچ آلن استوانه‌ای، پیچ آلن کله قارچی، پیچ آلن خزینه و… است.

  • پیچ خودکار

وقتی صحبت از پیچ خودکار می‌شود، منظور ما یک نوع خاص از پیچ نیست. پیچ‌هایی که برای نصب آن‌ها در محل اتصال نیازی به پیش حفاری یا سوراخکاری اولیه نیست، جز پیچ‌های خودکار هستند. پیچ خودکار به دو نوع پیچ خودکار نوک تیز و پیچ خودکار سرمته‌ای تقسیم بندی می‌شوند. هر یک از این گروه‌ها خود شامل انواع مختلفی از پیچ‌ها می‌شوند.

  • پیچ استوانه ای

پیچ استوانه‌ای پیچی است که دارای سر یا گل پیچ استوانه‌ای است. پیچ نوع پیچ از نظر هندسه سر به انواع دوسو، چهارسو و شش گوش تقسیم بندی می‌شود. پیچ استوانه‌ای جز پیچ‌های پرکاربرد است و در صنایع مختلف، استفاده می‌شود. در واقع این پیچ اتصالاتی با استحکام و ویژگی‌های قابل قبول ایجاد کرده از این رو کاربردهای زیادی دارد.

  • پیچ اتاقی

پیچ اتاقی یکی از انواع پیچ‌ها است که اولین بار در ساخت اتاقک‌های کامیون استفاده شده است، به همین دلیل پیچ اتاقی نام گرفته است. این پیچ دارای گل پیچ با هندسه قارچی است که در زیر گل پیچ یک قسمت مربعی طراحی شده است. از اینرو نام دیگر پیچ اتاقی، پیچ مربعی است. قسمت مربعی شکل پیچ این امکان را فراهم می‌کند که این پیچ را در هر موقعیت و کاربردی، به راحتی باز و بسته کرد.

  • پیچ خشکه

پیچ و مهره‌ها از نظر جنس آن‌ها، دارای انواع مختلفی هستند. پیچ خشکه یکی از پرکاربردترین و رایج‌ترین انواع پیچ‌ها است که به جنس پسچ اشاره دارد. منظور از پیچ خشکه، پیچ فولادی با درصد کربن متوسط و بالا است. این پیچ خود بر اساس درصد کربن مختلف، در گریدهای مختلفی موجود است. منظور از گرید پیچ، گرید استحکامی آن است. گریدهای 8.8، 10.9 و 12.9 سه گرید پرکاربرد از پیچ خشکه است. هرچقدر گرید پیچ خشکه بالاتر باشد، دارای خواص مکانیکی مطلوب‌تری است.

مرکز فروش عمده پیچ و مهره در تهران

همانطور که گفتیم با توجه به پرکاربرد بودن پیچ و مهره، تقاضا برای این محصولات بالا است. بنابراین مجموعه‌های زیادی در زمینه عرضه پیچ و مهره در سراسر کشور فعالیت دارند که معمولا بیشتر مراکز فروش و عرضه عمده این محصولات در تهران و دیگر کلان شهرها است. اما باید توجه کنید که هنگام خرید پیچ و مهره، به خصوص اگر قصد خرید اینترنتی پیچ و مهره را دارید، باید آن را از مراکز عرضه یا فروش معتبر این محصولات تهیه کنید.

اگر شما خریدار عمده انواع مختلف پیچ و مهره هستید و به دنبال مرکز فروش عمده پیچ و مهره در تهران هستید که بتوانید با خیالی آسوده از کیفیت و قیمت محصولات، کلیه پیچ و مهره مورد نظر خود را از آنجا تهیه کنید، مجموعه مگا پیچ انتخابی مناسب است. مگا پیچ از معتبرترین راکز عرضه انواع پیچ و مهره از بندهای معتبر خارجی و داخلی است که امکان خرید اینترنتی انواع مختلف پیچ و مهره‌ها را برای هموطنان در سراسر کشور فراهم کرده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنما و مشاوره خرید، با کارشناسان مگا پیچ در بخش پشتیبانی مجموعه، تماس بگیرید.