عمومیکسب و کار ایرانی

چرا سایبان چتری بخریم؟ (مزایا)

چتر سایبان چتری مستقیما در معرض نور خورشید قرار می گیرد و شکل هندسی ای که از آن ساخته شده، با سایه ای که ایجاد می کند ارتباط مستقیم دارد. در این راهنما به انواع  چتر سایبان وهمچنین پارچه هایی که در ساخت آن به کار می روند اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

سایبان چتری، سایه افکنی دوست داشتنی!

خورشید وظیفه گرم کردن زمین و همچنین روشن کردن روز ها را بر عهده دارد. با طلوع و بالا آمدن خورشید، برگه ای جدید به دفتر زندگی ما اضافه می شود و ما هم پر انرژی به سراغ انجام فعالیت های روزمره خود می رویم. با تمام این اوصاف، مواقعی نیز وجود دارند که می خواهیم در سایه و خارج از قلمرو تابشی خورشید، به استراحت و گذران وقت با دوستان و خانواده خود بپردازیم. با استفاده از یک با کیفیت، می توانید سایه ای ایجاد کرده و در زیر سایه به استراحت و تفریح مشغول شوید. سایبان چتری ها برای مکان های بسیاری کاربرد دارند. مهم ترین آنها عبارتند از کافه ها، رستوران ها، پاسیو های منازل، استخر ها و … .

اجزای مختلف تشکیل دهنده سایبان چتری

سایبان چتری ها از اجزای مختلفی مانند چتر، قاب، پایه و … تشکیل می شوند.

در ساختار هر یک از این اجزا، بنا به خواست مشتری، از مواد و رنگ های مختلفی استفاده می شود.

یکی از مهم ترین این اجزا که مسئول ایجاد سایه نیز به شمار می رود، چتر سایبان است.

از آنجا که وظیفه اصلی سایبان چتری ایجاد سایه می باشد، مهم است تا در هنگام انتخاب چتر به چندین نکته مهم توجه شود تا چتر کاملا از انجام وظایف خود سربلند بیرون بیاید.

مهم ترین نکاتی که قبل از انتخاب چتر سایبان باید به آنها توجه کنید عبارتند از:

مهم ترین نکات مربوط به چتر سایبان

1- اندازه چتر

اندازه چتر در ایجاد هر چه بهتری سایه نقشی حیاتی دارد.

به عنوان مثال اگر چتر کوچکی انتخاب کنید ممکن است سایه به اندازه ای نباشد که تمام افراد بتوانند به خوبی زیر آن قرار بگیرند؛ در طرف مقابل چتر های بزرگتر نیز ممکن است با محیطی که در آن قرار می گیرند همخوانی نداشته و دکوراسیون محیط را بر هم بزنند.

بهترین کار در این موقعیت اندازه گیری فضایی است که قرار است سایبان را در آن قرار دهید.

اگر قرار است زیر سایابن از میز و صندلی استفاده کنید، خاطرتان باشد که چتر بزرگتری انتخاب کنید تا جای کافی برای قرار دادن صندلی ها با اندازه اصولی وجود داشته باشد.

پس از اندازه گیری محیط یا میز، به  دو طرف آن به اندازه 60 تا 75 سانتی متر اضافه کنید تا قطر چتر مناسب شما پیدا شود.

2- شکل چتر

همانگونه که بالاتر ذکر شد، چتر سایبان چتری ها در اشکال هندسی مختلفی مانند دایره ، مربع و مستطیل تولید می شوند.

هر یک از این  چتر ها مزایا و معایب خود را دارند که استفاده از آنها را در موارد مختلف مناسب یا غیر مناسب می کند.

اگر برای تان سوال است که چرا سایبان چتری ها روز به روز محبوب تر از قبل می شوند و جاهای بیشتری آنها را می بینید، به شما مطالعه مقاله پیشنهاد می شود.

3- جنس پارچه چتر

جنس پارچه به کار رفته در چتر از مهم ترین فاکتور هایی است که در میزان دوام چتر و همچنین شکل ظاهری آن تاثیر بسزایی دارد.

چتر ها از مواد مختلفی تولید می شوند که هر کدام از آنها نقاط ضعف، قوت و قیمت خود را دارند.

بعضی از پارچه ها را با PVC  و آکرلیک استیرن می پوشانند تا مقاومت شان در برابر آب و هوا بالاتر رود؛ با این حال این فرایند در پایین آوردن کیفیت بافت پارچه تاثیر زیادی دارد.

رایج ترین موادی که در ساخت پارچه به کار می روند عبارتند از:

پارچه آکریلیک

پارچه پلی استرسایبان چتری مرغوب یکی از محصولاتی است که در سبک مدرن تولید شده است. این نوع از محصولات برای استفاده در زمان هایی که می خواهید به تفریح بروید بسیار مناسب است. علاوه بر این باید بیان کنیم که این نوع سایبان ها در رنگ های مختلفی تولید می شوند و بسیار بادوام هستند. شما می توانید برای جلوگیری از تابش نور خورشید و یا برای جلوگیری از ریزش باران در فضای باز از این محصولات استفاده کنید.

در واقع می توانید با استفاده از سایبان چتری  از مسافرت و تفریح و گردش خود لذت ببرید . از فواید می توانیم به کاربرد آن برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به پوست مصرف کنندگان اشاره کنیم. زیرا سایبان چتری از پوست شما در برابر اشعه مضر خورشید محافظت می کند و باعث جلوگیری از آفتاب سوختگی و تیرگی پوست می شود.سایه بان چتری در دو مدل و پایه وسط تولید میشود.

همانطور که می دانید یکی از رایج ترین مشکلی که در فصول گرم سال افراد به آن دچار هستند، آفتاب  سوختگی است  زیرا بعضی از مواقع کرم های ضدآفتاب نمی توانند از آفتاب سوختگی جلوگیری کنند. به همین علت بهتر است هنگامی که به مسافرت می روید. حتماً از سایبان چتری استفاده کنید.

علاوه بر این باید بیان کنیم که سایبان چتری  از خیس شدن شما در روز بارانی جلوگیری می  کند، به همین علت بهتر است هنگامی که مسافرت می  روید و ناغافل با هوای بارانی مواجه می شوید سایبان چتری زا با خود داشته باشید بتوانید از منظره لذت ببرید و هم بتوانید از محصولی استفاده کنید که مانع خیس شدن شما و سرما خوردن شما شود. با استفاده از سایبان چتری دیگر تفریح و گشت و گذار شما وابسته به شرایط آب و هوایی نیست. زیرا به راحتی می  توانید در هر شرایط آب و هوایی به مسافرت بروید.

ویژگی های سایبان چتری

از ویژگی  های سایبان چتری می  توانیم به استفاده آسان آن اشاره کنیم. در واقع این گونه از محصولات کاربرد ساده دارند و جمع کردن و بستن آن ها بسیار ساده است. علاوه بر این باید بیان کنیم که این گونه از سایبان ها به گونه ای تولید شده اند که به هیچ عنوان کج نمی شوند و کاملا صاف می ایستند.

به همین جهت شما را در هنگام استفاده از سایبان اذیت نمی کنند . علاوه بر این باید بیان کنیم که این گونه از سایبان ها در همه شرایط آب و هوایی مقاومت بالایی دارند، به همین دلیل شما می توانید از سایبان چتری در شرایط آب و هوایی بارانی و حتی روزهای بادی هم استفاده کنید. از دیگر ویژگی  های سایبان چتری  می توانیم به مقاوم بودن آن اشاره کنیم. این گونه از محصولات با استفاده از مواد سازنده بسیار عالی تولید می  شوند.

در واقع متریالی که در تولید سایبان چتری به کار نی رود درجه یک و مرغوب هستند و این موضوع باعث شده تا محصول نهایی کیفیت بالایی داشته باشد.  علاوه بر این می  توانیم به مقاومت آن در برابر وزش باد اشاره کنیم . پایه های این گونه از محصولات بلند استاندارد تولید شده است. به همین علت در برابر بسیاری از عوامل بیرونی مقاومت بالا دارند.

علاوه بر این باید بیان کنیم این گونه از سایبان ها با استفاده از پارچه های کاملا مرغوب و با کیفیت تولید شده اند. به همین علت سایبان چتری  استحکام بالایی دارد. علاوه بر این از دیگر ویژگی  های سایبان چتری  می توانیم به زیبای آن اشاره کنیم. این گونه از محصولات دارای طراحی ساده و زیبایی هستند. در واقع سادگی آنها باعث شده تا ظاهر شیک و مدرنی داشته باشد. همچنین از دیگر ویژگی سایبان چتری  می توان به قیمت مناسب آن اشاره کرد.

کاربرد سایه بان های چتری

از سایبان چتری  در اکثر مکان ها استفاده می کنند. زیرا این گونه از محصولات کاربرد بسیار زیادی دارند. مثلاً از سایبان های چتری در کافی شاپ ها و رستوران های سرباز استفاده می  کنند. در واقع استفاده از سایبان چتری باعث می  شود تا محیط رستوران و کافی شاپ ها بسیار مدرن و زیبا شود. علاوه بر این صاحبان رستوران ها و کافی شاپ ها می توانند این نوع از سایبان ها را در رنگ های متفاوت خریداری کنند. به همین دلیل این موضوع باعث می  شود تا در خرید سایبان دایر انتخاب گسترده  تری داشته باشند. علاوه بر این باید اضافه کنیم که از سایبان چتری در فضای سرسبز به عنوان آلاچیق هم استفاده می  کنند. در واقع استفاده از آلاچیق گزینه مناسب برای افرادی است که حیاط خانه شان بسیار بزرگ است.

زیرا می توانند از سایبان ها در محیط های سرسبز محوطه حیاتشان استفاده کنند. علاوه بر این باید بیان کنیم که از سایبان چتری برای مراسم ها و سایر نمایشگاه ها و دورهمی هایی که در فضای بسته تشکیل می شود، استفاده می کنند  البته باید اضافه کنیم که از سایبان چتری در استخر هم استفاده می  کنند. در حقیقت از سایبان برای ایجاد یک پوشش مناسب در فضای باز استفاده می  کنند.

در واقع استفاده از این محصولات بسیار گسترش یافته است و کاربرد آنها بیشتر از این مباحثی که ما در این مقاله ارائه کرده ایم. از این محصولات در مکان های دیگری هم استفاده می  کنند. مثلاً در مکان هایی مانند مکان های تفریحی و گردشگری در مراکز آموزشی و فرهنگی و حتی در دانشگاه ها و یا در هتل ها استفاده می شود. یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین نوع سایه بان سایبان های چتری نام دارد که در دانشگاه ها استفاده می شود.

 

منبع:ویلاسازه