عمومیکسب و کار ایرانی

چرا باید از وکیل مواد مخدر تهران استفاده کنیم؟

وکیل مواد مخدر باید بتواند از استنادات قانونی و مدارک معتبر در جهت احقاق حقوق موکل خود و کاهش میزان مجازات او استفاده کند. جالب است بدانید که وکیل مواد مخدر تهران حتی می تواند در شرایطی خاص، حکم برائت متهم را نیز از دادگاه اخذ کند، اما برای این کار نیاز است تا از ادله ای مناسب و معتبر استفاده کند.

یکی دیگر از ویژگی هایی که می توان برای وکیل مواد مخدر تهران به ان اشاره کرد، احساس مسئولیت پذیری او است. وکیلی که دارای احساس مسئولیت پذیری باشد در جلسات دادرسی به موقع حضور می یابد و پرونده ای را که وکالت آن را بر عهده گرفته است را به بهترین نحو ممکن مورد بررسی قرار می دهد و از هیچ گونه اقدامی در جهت موفقیت پرونده دست بر نمی دارد.

در حالت کلی شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که قوانین مربوط به مواد مخدر از جانب قانونگذار کشور ما به طور سختگیرانه ای طراحی شده اند و همین موضوع نیز باعث شده است تا مجازات محکومین مواد مخدر معمولا بسیار سنگین باشد، تنها راه تعدیل چنین مجازات هایی کمک گرفتن از یک وکیل خبره مواد مخدر است.

لزوم استفاده از وکیل مواد مخدر تهران

مواد مخدر به هر شکل و حالتی یکی از بیماری های اجتماعی محسوب می شود که می تواند به سادگی جامعه را فلج کند و نیروی انسانی آن جامعه را از جنبه های مختلف مورد هدف قرار دهد. اگر به آمار و اطلاعات توجه داشته باشید به سادگی متوجه خواهید شد که سن شروع استفاده از مواد مخدر در سال های گذشته بسیار کاهش پیدا کرده و حتی وارد محدوده سنی نوجوانی شده است. این در حالی است که تا چند دهه گذشته مواد مخدر محدود به سنین میانسالی و پیری بود و کمتر جوانان یا نوجوانان به این بیماری دچار می شدند.

این مسئله به خوبی نشان می دهد که عملا مواد مخدر طی سال های اخیر نیروی انسانی آینده ایران را هدف قرار داده است. از این رو می توان گفت که عملا ایران طی سال های آتی که نیاز به نیروی کار جدید و تازه نفس دارد با مشکل جدی روبرو خواهد شد. این مسئله در کنار کند شدن روند افزایش جمعیت ایران عملا کشور را از نظر نیروی انسانی دچار مشکل خواهد کرد و این مسئله ای است که نمی توان به سادگی از آن گذشت.

از طرف دیگر مواد مخدر ماده ای است که می تواند به سادگی روح، عقل و جسم فرد را درگیر کند و این بدین معنی است که فرد از نظر روانی و جسمانی دچار مشکلات فراوانی خواهد شد. این مشکلات می تواند بار اجتماعی و مالی فردی و گروهی بسیاری داشته باشد.

از این رو قانونگذار سعی کرده قوانین سخت و نسبتا پیچیده ای برای مواد مخدر در نظر بگیرد. این قوانین حتی دست مجری قانون و قاضی را در برخی از جرائم مربوط به مواد مخدر برای اشد مجازات ( اعدام ) باز گذاشته است. بنابراین کاملا مشخص است که یک وکیل مواد مخدر تا چه اندازه می تواند مهم و کارآمد باشد.

موارد جرم مربوط به مواد مخدر

به طور کلی به جز مصرف شخصی مواد مخدر، تمامی حالت های دیگر مربوط به این نوع مواد از نظر قانون جرم محسوب می شود. در واقع کشت یا ساخت مواد مخدر، نگهداری، ت وزیع یا فروش و البته حمل این مواد به شکلی که میزان آن خارج از مصرف شخصی باشد از نظر قانون جرم محسوب می شود.

بر این اساس مصرف کننده مواد مخدر یا به عبارتی معتاد مجرم نیست. این مسئله ای است که قانونگذار، مجری قانون و وکیل مواد مخدر تهران به خوبی می دانند، اما گاها دیده شده است که ماموران قانونی بدون توجه به این مسئله اقدام به دستگیری فردی به جرم مصرف مواد مخدر می کنند.

در این حالت وکیل مواد مخدر می تواند به راحتی ثابت کند که بر اساس قانون مصرف مواد مخدر به تنهای جرم محسوب نمی شود. حال اگر این فرد بر اثر مصرف مواد مخدر اقدام به آسیب مالی یا جانی به خود یا دیگران کند به عنوان مجرم شناخته می شود. در این حالت حوزه جرم این فرد خارج از حیطه مواد مخدر خواهد بود.

بنابراین می توان به صورت کلی گفت که حیطه کار وکیل مواد مخدر تهران بیشتر دفاع از کسانی است که در یکی از زمینه های کشت، ساخت، توزیع یا حمل و نگهداری خارج از عرف مواد مخدر دخیل بوده اند. در برخی از موارد افراد ناخواسته درگیر یکی از این موارد می شوند و حتی ممکن است تا چوبه اعدام نیز بروند.

به طور مثال طی سال های گذشته سفر به خارج از کشور تبدیل به یک آرزو برای بسیاری از اقشار جامعه شده است. این مسئله باعث شد که وعده سفر ارزان یا رایگان به خارج از کشور تبدیل به یکی از اغوا کننده ترین پیشنهادها شود. در این جا تنها کاری که شما باید بکنید این است که یک ساک یا چمدان را با خود حمل کنید!

این اتفاقی است که برای بسیاری از هموطنان ما رخ داده است. این افراد به طمع سفر خارجی رایگان چمدان یا ساکی را حمل می کردند که در آن مواد مخدر جاسازی شده بود. بنابراین این افراد بدون آن که بدانند به عنوان حامل یا قاچاقچی مواد در حال ارتکاب جرم بودند. بنابراین عملا جرم و مجرم از نظر قانون مشخص و احراز شده است.

در این داستان معمولا عاملان اصلی ردپایی از خود به جای نمی گذارند و افراد فریب خورده عملا قادر به اثبات حرف خود نخواهند بود. در این موقعیت افراد ممکن است به سبب حمل مقدار قابل توجهی مواد مخدر و اقدام به قاچاق محکوم به اعدام شوند. در این چنین موقعیت هایی است که وکیل مواد مخدر می تواند کارساز باشد و از طریق راه های قانونی سعی در اثبات بی گناهی یا تقلیل گناه موکل خود داشته باشد.

وکیل مواد مخدر در تهران

نکته مهم دیگری که در مورد این افیون و به طور وکیل مواد مخدر وجود دارد این است که به طور کلی از نظر اجتماعی و قانونی مواد مخدر یک جرم جهانی و بین المللی محسوب می شود و در غالب کشورهای دنیا به عنوان یک جرم شناخته شده است.

از طرف دیگر مواد مخدر معمولا محدود به یک کشور یا منطقه خاص نیست و به شکل قاچاق از یک منطقه به مناطق دیگر جهان برده می شود، بنابراین عملا پای قوانین بین المللی و قوانین سایر کشورها در مورد مواد مخدر به میان می آید. از این رو از وکیل مواد مخدر این انتظار می رود که علاوه بر تسلط در قوانین داخلی ایران، قوانین بین المللی مربوط به مواد مخدر را به خوبی بداند و بر آن تسلط کامل داشته باشد.

نکته مهم دیگر این است که مواد مخدر از مهمترین و بحث برانگیز ترین جرائم در ایران و جهان است. از این رو قوانین مربوط به آن معمولا در فواصل زمانی کوتاه به روز رسانی می شود. از این رو یک وکیل مواد مخدر تهران باید بتواند خودش را همیشه به روز نگه دارد و بر اساس آخرین تغییرات قوانین داخلی یا خارجی اقدامات لازم را انجام دهد.

برای دریافت مشاوره حقوقی در رابطه با مواد مخدر به وبسایت حقوقی دادکوشا مراجعه کنید.