فرهنگ و هنر

آغاز رالی خودرهای تاریخی  – گیلونا

رالی – بیش از 130 تور اتومبیل های کلاسیک و تاریخی در مسیر تهران – مازندران آغاز شد.

به گزارش گیلونا ، به نقل از روابط عمومی انجمن گردشگری و خودرو ، این تظاهرات روز چهارشنبه 12 مهرماه به مدت سه روز در مسیر تهران-مازندران آغاز شد. میانگین سن خودروهای شرکت کننده در این رالی حدود 40 سال و سال ساخت برخی از خودروها بیش از 60 سال پیش است.

حسین اربابی ، مدیرعامل انجمن گردشگری و اتومبیلرانی گفت: “این راهپیمایی که تا 14 اکتبر ادامه خواهد داشت ، با هدف ایجاد هیجان اجتماعی ، توسعه سفرهای مسئولانه در زمان تاج ، شناسایی و حفاظت از خودروهای تاریخی و ارائه این وسایل نقلیه به عنوان A با ارزش بخشی از میراث فرهنگی-صنعتی کشور برای تشویق مردم و مالکان خودرو به دریافت پلاک های تاریخی برگزار می شود.

وی اظهار داشت: شرکت کنندگان در اولین روز با گذر و بازدید از مناطق گردشگری استانهای تهران ، البرز و مازندران در نمک آبرود توقف کرده و به تجمع می پیوندند تا گردهمایی بزرگی از خودروهای تاریخی و کلاسیک را در این شهر برگزار کنند.

وی گفت: این رالی روز جمعه 23 مهرماه با بازگشت خودروهای شرکت کننده از مازندران به تهران به پایان می رسد.

مدیرعامل انجمن گردشگری و اتومبیلرانی ضمن خوشامدگویی به حاضران و مردم در این رویدادها افزود: حضور بیش از 130 وسیله نقلیه تاریخی ، کلاسیک و ویژه در این تور رالی نشان دهنده تمایل مالکان و مالکان این نوع خودروها برای پیوستن است. باشگاه های تخصصی و داوطلبانه پلاک های تاریخی را دریافت می کنند و از مزایای آن به عنوان ابزاری در فرایند حفاظت بیشتر و مراقبت بهتر از اتومبیل خود برخوردار می شوند.

انتهای پیام