فرهنگ و هنر

آغاز نمایشگاه کتاب دوحه با حضور ایران

خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دوحه، ۲۵۰ عنوان کتاب را در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب دوحه (قطر) معرفی می‌کند.

به گزارش گیلونا، به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب در دوحه (قطر) امروز (پنجشنبه 23 آذر 1400) با حضور خانه کتاب و ادبیات ایران، نخست وزیر. وزیر، وزیر کشور و وزیر فرهنگ قطر، دیگر مقامات سیاسی، سفرای خارجی و برخی از شخصیت‌های فرهنگی با شعار «علم نور» در مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های دوحه افتتاح شد.

در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه، خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از انتشارات کشور و با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در غرفه ای به مساحت 36 متر مربع در دوحه شرکت کرده و به ارائه و ارائه کرده است. 250 عنوان کتاب ادبیات دینی و پایداری و دفاع مقدس، ادبیات معاصر و کلاسیک، ادبیات کودک و نوجوان، ایران شناسی و هنر ارائه شده است.

همچنین معرفی صنعت نشر ایران، ارائه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاه کتاب مجازی تهران، طرح کمک هزینه و ارائه سایت کتاب از ایران (شامل 1900 عنوان کتاب با چکیده به زبان انگلیسی) به علاقمندان. در فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی و ادبیات ایران در این نمایشگاه حضور دارد.

بر اساس این خبر، آثار انجمن جهانی تقریب مذاهب اسلامی، انتشارات جمال، الهدی، سوره آنلاین، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آثار برگزیده انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان به همراه سایر آثار آثاری که برخی ناشران ایرانی به غرفه ایران تنوع بخشیده اند.

نماینده بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی با حضور در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران با ارائه آثار خود مستقیماً با سایر ناشران حاضر در نمایشگاه برای فروش کپی رایت گفتگو می کند.

برگزارکنندگان این رویداد باید قوانین سختگیرانه ای را رعایت کنند. طبق دستورالعمل بهداشتی دولت قطر، ظرفیت مشارکت بازدیدکنندگان 30 درصد ظرفیت نمایشگاه است. یعنی ظرفیت سالن نمایشگاهی 2000 نفری باید حفظ شود. ثبت نام در سایت نمایشگاه و دریافت کد تایید بهداشتی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی از شرایط ورود به نمایشگاه است و افراد غیر واکسینه شده از ورود به سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه منع می باشند. قطر).

سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه (قطر) در فضایی به وسعت 29000 متر مربع میزبان 430 ناشر داخلی و خارجی از 37 کشور جهان است. حضور 319 ناشر عرب و 45 ناشر خارجی و همچنین 90 نماینده ناشر رشد چشمگیری را نسبت به دوره های قبلی نمایشگاه نشان می دهد که به رونق فعالیت های فرهنگی و اقتصاد نشر افزود. همچنین در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه، از مجموع 845 غرفه، 37 غرفه به ناشران حوزه کودک و نوجوان اختصاص دارد.

سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب دوحه (قطر) از 13 ژانویه تا 2 فوریه 2014 از ساعت 9:00 تا 22:00 دایر خواهد بود.

انتهای پیام/