فرهنگ و هنر

آیا می‌توانیم با بیگانگان فضایی حرف بزنیم؟

روزنامه های مطرح جهان امروز درباره خروج آمریکا از افغانستان ، انتخابات آلمان ، رئیس جمهور فرانسه و موجودات فضایی صحبت کردند.

به گزارش گیلونا ، به گفته آلبرت کوچویی ، گوینده پیشکسوت رادیو ، بزرگترین خبر امروز در جهان به شرح زیر است:

کمک در آلمان باقی مانده است

لوفیگارو در فرانسه می نویسد: “پس از شانزده سال حکومت راست گرایان ، آلمان اکنون به سمت چپ می رود.” سوسیال دموکرات ها با نزدیکترین فاصله در انتخابات پیروز شدند. 25-24 درصد
اولاف شولتز می گوید دولت با ائتلاف تشکیل می شود. دموکراسی مسیحی – حزب آنگلا مرکل – مدعی پیوستن به ائتلاف است.
روزنامه فرانسوی Le Figaro می نویسد ، پیروزی اولاف شولتز ، ققنوس آلمانی ، با بی ثباتی سیاسی تهدید شد.

گاردین: پایان دوران آنگلا مرکل فرا رسیده است.
اکونومیست: زمان زیادی طول می کشد تا دولت جدید تشکیل شود.
روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز گزارش می دهد که شولتز و سوسیال دموکرات ها در انتخابات پیروز شده اند.
در روزنامه ایتالیایی: ائتلاف چپ سوسیال دموکرات ها با سبزها و لیبرال ها.

تخم مرغ برای ماکرون

لوفیگارو امروز در فرانسه نوشت: یک تخم مرغ به امانوئل مکرون پرتاب شد اما شانه او را نشکست. مکرون بار دیگر هدف قرار گرفت. این بار در لیون ، در نمایشگاه بین المللی ، که موفقیت بزرگی بود. در سال 2017 ، در جریان مبارزات انتخاباتی ، یک تخم مرغ در یک نمایشگاه کشاورزی هدف قرار گرفت. گفته می شود که محبوبیت رئیس جمهور فرانسه برای انتخابات 2022 به شدت افزایش یافته است.

قهرمانان زن
لوئیگیگارو می گوید: “ایسلند اولین کشوری در اروپا بود که تعداد زنان در پارلمان بیشتر از مردان بود.” زنان اصلی ایسلندی در اینجا جنبش چپ سبز در سمت راست از دست داده است. از شصت و سه کرسی پارلمان ، سی و سه کرسی ، با پنجاه و دو درصد ، توسط زنان به دست آمد. سپس در اروپا ، سوئد چهل و هفت درصد از کرسی ها را به دست آورد. در رواندا ، نیکاراگوئه ، مکزیک و امارات متحده عربی ، زنان هریک پنجاه یا بیشتر کرسی پارلمان را به خود اختصاص داده اند.

بدترین سناریو برای افغانستان

روزنامه انگلیسی گاردین امروز گزارش می دهد: “گویی تقصیر حمله به عراق بر عهده منسفیلد وزیر دفاع سابق آمریکا است.” انگشت اتهام اکنون روی صورت جو بایدن است. او کسی نیست جز جیک سالیوان ، محرم جو بایدن در بحران در افغانستان. بعد از ظهر 30 آگوست بود که پیک کاخ سفید یادداشتی را به دفتر بایدن در کاخ سفید ارسال کرد مبنی بر اینکه وی آخرین هواپیما ، پایگاه هوایی افغانستان را ترک کرده است. آن دو سپس بایدن را به یک اتاق مخفی همراهی کردند. همراه او تونی بلینکن 20 ساله است و جیک سالیوان که هجده ماه با بایدن کار کرده است ، مردی تأثیرگذار است.

در حاشیه اخبار امروز:

بیگانگان فضایی

“آیا می توانیم با بیگانگان فضایی صحبت کنیم؟” گاردین نوشت. یا می توانیم فضا را مسکونی کنیم؟ در یکی از نقاشی ها ، فردی پشت تلسکوپ به یک غول نگاه می کند. جیکوب وان ستاره شناس فیزیکدان می گوید: “ما بدنبال بیگانگان هستیم و آنها را شکار می کنیم.” در این میان ، ما با مشکل گرم شدن کره زمین روبرو هستیم. اگر روزی خورشید به یک قرص قرمز کامل تبدیل شود ، چه اتفاقی برای زمینی ها می افتد؟ سالهاست ستاره شناسان می گویند که حیات بیگانه باید در فضا باشد ، اما هیچ کس در کجا و چگونه نتوانسته آن را ثابت کند. ما می توانیم بگوییم که در حال نزدیک شدن هستیم ، ما سیاره هایی را کشف کرده ایم که ممکن است قابل سکونت باشند. آیا موجود فضایی ET در آنجا وجود دارد؟ یا جستجوی دانه در انبار عظیم است؟
انتهای پیام