فرهنگ و هنر

از مشاوره دیجیتالی به دانش‌بنیان‌ها تا ایجاد فرصت‌های شغلی در بسته «پژوهشگر نخبه»

در گفتگو با آنا توضیح داده شد؛

دکترای مهندسی مکانیک و فعال در حوزه فناوری از ایجاد دوره‌های آموزشی مبتنی بر یادگیری خرد و مشاوره به شرکت‌های دانش‌آموز در زمینه آموزش دیجیتال خبر داد.

سامان امینیان، مدیر واحد فناور «دانش آفرینان نگین مندق» (اسکیلیگیت) واقع در مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج در تشریح عملکرد و فعالیت های این شرکت فناور اظهار داشت: با توجه به گسترش ویروس کرونا در جهان و نیاز به تغییر و تحول در ساختار آموزش از سنتی به آنلاین و با گسترش زیرساخت ها و فرصت های ایجاد شده در این زمینه، در سال 1400 تصمیم به ایجاد جامعه آنلاین گرفتیم. آموزش به منظور کسب و ایجاد فرصت های شغلی جدید در این زمینه.

دکترای مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات با بیان اینکه این شرکت از پاییز 1400 در مرکز رشد واحد سنندج تاسیس شده است، ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی آنلاین، کمپین های آموزشی-پژوهشی از جمله خدمات این شرکت است. ، ایجاد دوره های آموزشی مبتنی بر یادگیری خرد (آموزش خرد) و مشاوره و حمایت از شرکت های دانش در زمینه آموزش دیجیتال.

وی ارائه خدمات در کشور عراق (کردستان) و ارائه محصولات و پکیج های آموزشی به زبان این کشور (کردستان) را از اهداف اصلی شرکت خود دانست و افزود: فعالیت این شرکت در دهه 1400 و در طول سال های 1390 آغاز شد. این بار موفق به ارائه آموزش به بیش از 10 هزار دانش آموز شده و بیش از 800 ساعت دوره آموزشی ارائه می دهیم. از سوی دیگر در تابستان 1401 کمپین نخبگان پژوهشگران برگزار شد که در دوره های آموزشی آنلاین با بیش از هزار شرکت کننده رکورددار است.

این فعال حوزه علم و فناوری حوزه فعالیت واحد فناوری خود را حوزه آموزش آنلاین مبتنی بر یادگیری خرد، مشاوره کسب و کار، بسته های آموزشی و ارائه محصولات و خدمات در کشور همسایه (عراق) دانست و گفت: دال از این واحد فناورانه تامین زیرساخت است و به دلیل افزایش هزینه ها به دلیل حقوق و مشکلات دیگر نتوانسته ایم برای دانشگاه درآمد کسب کنیم. با این حال امیدواریم تا پایان سال با اقداماتی که در دست انجام است، سهم خود را برای درآمدزایی دانشگاه انجام دهیم.

ارائه آموزش فتوشاپ آکادمیک برای اولین بار

امینیان محصول اصلی واحد فناوری متبوع خود را بسته پژوهشگر نخبگان دانست و گفت: این بسته غنی ترین و جامع ترین بسته پژوهشی شامل 15 ساعت آموزش اصول و مبانی تحقیق (پروپوزال، پایان نامه و مقاله) و 8 است. نرم افزار جستجو مورد نیاز است از طرفی برای اولین بار در ایران آموزش آکادمیک فتوشاپ ارائه شد که نقش بسزایی در کیفیت پایان نامه ها و مقالات ارائه شده در ایران خواهد داشت و می تواند به پیشرفت علمی کشور کمک شایانی کند.

وی کمبود بودجه برای تبلیغات، ترجمه و تامین محتوا برای کردستان عراق در راستای بازاریابی محصولات را یکی از کاستی های کسب و کار واحد فناور خود دانست و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تا حد امکان به این شرکت کمک کرده است. اما امیدوارم حمایت های مالی بیشتر شود تا بتوانیم به اهداف مالی خود برسیم.

این فعال حوزه فناوری با برگزاری جلسات تیمی مشترک و استفاده از تجربیات و دانش شرکت ها (به ویژه شرکت های مشابه یا همسان) – که به آن طوفان فکری می گویند – بسیار کارآمد خواند و یادآور شد: هدف اصلی راه اندازی کسب و کار و فعالیت در حوزه فناوری است. واحد “دانش آفرینان نگین مندق” به معنای بهره گیری از فرصت های به وجود آمده در اثر شیوع کرونا و تبدیل این مشکلات به فرصت است.

به گزارش آنا، از جمله فعالیت های علمی امینیان، چاپ بیش از 10 مقاله بین المللی، داور چندین مجله ISI، عضویت در بنیاد ملی نخبگان، دانشجوی ارشد با مدرک دکتری علوم و تحقیقات تهران، رتبه 20 آزمون دکتری. 2018، استاد مشاور و راهنمای بیش از 10 پایان نامه و مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه کردستان، چاپ و انتشار چهار کتاب و مدیرعاملی کشور منتخب در سال 1400.

انتهای پیام/4062/