فرهنگ و هنر

افتتاحیه نمایشگاه قرآن کریم و چند نکته

سی‌ویکمین نمایشگاه قرآن کریم در حالی کار خود را آغاز کرد که تعداد قابل توجهی از از غرفه‌های نمایشگاه خالی بودند.البته بر اساس اعلام مسئولان، این نمایشگاه در روزهای آینده وضعیت مطلوب‌تری خواهد یافت.

به گزارش گیلونا، همزمان با آغاز اولین روز بهار طبیعت در سال ۱۴۰۳، سی‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آغاز به‌ کار کرد.

امسال برخلاف سنوات گذشته دیگر نمایشگاه قرآن کریم از درب ورودی مصلی تهران میزبان علاقمندان نیست و علاقمندان تنها در بخش پایانی سالن مصلای تهران شاهد برپایی نمایشگاه قرآن کریم هستند. این اتفاق  به خاطر کاهش چشمگیر فضای نمایشگاه قرآن کریم باعث از بین رفتن بخش‌های زیادی از نمایشگاه قرآن شده است و در هر بخشی که سال‌ها پیش علاقمندان حضور پیدا می‌کردند تنها چند غرفه بیشتر موجود نیست.

پس از پیگیری‌های خبرنگار گیلونا، مشخص شد که مسئولین مصلای تهران احتمال بارش باران و نیاز به ظرفیت بیشتر برای اسکان مردم و همچنین توزیع افطار را دلیل خود اعلام کرده‌اند.

یکی از چالش‌های هرساله نمایشگاه قرآن کریم جمع شدن بخشی از غرفه‌های نمایشگاه قرآن برای برپایی مراسم شب‌های قدر در مصلای تهران است.این اتفاق باعث‌ می‌شود تا مردم از بخشی از محتواها و امکانات قرآنی‌ محروم شوند.

البته آن طور که برخی مسئولان نمایشگاه اعلام کردند طی روزهای آینده فعالیت این نمایشگاه وضعیت مطلوب‌تری خواهد یافت و رضایت بازدیدکنندگان را جلب خواهد کرد. 

گیلونا در روزهای آینده گزارش‌هایی را از فعالیت‌های نمایشگاه قرآن منتشر خواهد کرد.

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

با استفاده از طنز و مرورگرهای زبانی، داستان‌هایی را می‌سازم که عقل و همچنین قلب شما را به لرزه درمی‌آورد.