فرهنگ و هنر

افتتاح نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی «بصیرت سلیمانی»

افتتاحیه نمایشگاه جمعی هنرهای تجسمی

نمایشگاه جمعی بین المللی هنرهای تجسمی «بصیرت سلیمانی» سه شنبه ۱۴ دی ماه با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افتتاح شد.

به گزارش گیلونا، حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری، نماینده عالی رتبه بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مراسم که با هدف تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم برگزار شد. موزه مرکزی شهدا، وی گفت: اگر خانواده شهدا صبور نبودند امروز درخت بزرگ انقلاب اسلامی زبانزد نبود.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: امروز در همه رسانه ها و شبکه های تلویزیونی درباره شهید سلیمانی صحبت می کنیم. شهید حاج قاسم سلیمانی مظهر همه شهدا بود و شهدا برای امنیت ما از همه چیز خود گذشتند.
حجت الاسلام و المسلمین شکری در این مراسم با اشاره به یکی از داستان های آموزنده قرآن در سوره بقره، به داستان سپاه طالوت و جالوت و اهمیت اطاعت از ولایت برای غلبه بر استکبار اشاره کرد و گفت: سپاه طالوت اطاعت می کند. هدایتی که خداوند برای مقاومت در برابر لشکر بزرگ جالوت فرستاده است. مهارت و دانش مهمترین صفت هدایتی بود که خداوند برای جالوت فرستاد زیرا خداوند به او علم و حکمت عنایت کرد.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر شکل دادن به زندگی شهدا در جامعه گفت: شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع امنیت و شهدای مدافع سلامت. مبارزات درخشانی داشته اند و با مثال می توان ملتی را نجات داد.
معصومه پاشایی نماینده مجلس شورای اسلامی و فرزند شهید حسین پاشایی با اشاره به سالروز شهادت سردار سلیمانی و نقش شهدا در جامعه گفت: حاج قاسم سلیمانی نماد یک انسان مسئولیت پذیر است و بخشیده است. امنیت برای جامعه.» و نگاه درست به شهدا در جامعه به جوانان نشان داده شود.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی خطاب به هنرمندان ایثارگر گفت: ما باید از شهدا الگو بگیریم و هنرمندان باید چهره واقعی شهدا را به نمایش بگذارند و مسئولیت مهمی در این زمینه داشته باشند. این رابطه.”
مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: امروز در خدمت هنرمندانی هستیم که با خلق یک اثر هنری فاخر و متعهد قصد ادامه راه شهید حاج قاسم سلیمانی را دارند. ” در این نمایشگاه 40 هنرمند از شاخه های مختلف هنرهای تجسمی با آثار خود حضور دارند.
رحیم نریمانی با تاکید بر اینکه شهدا مظهر ایثار و ایثار هستند، گفت: شهدا جایگاه والایی دارند که قابل درک نیست. باید توجه داشته باشیم که هنرمندان با خلق آثار هنری به رئیس دل ها ادای احترام می کنند. این دغدغه آنها بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است. ویژگی های مکتب حاج قاسم باید در جامعه به ویژه نسل جوان ترویج شود و گفتار سردار دلها در بین اقشار مختلف مردم نهادینه شود.
اجرای سرود توسط گروه نور مشکات و تجلیل از خانواده شهید «مظفرنیا» شهدای مدافع حرم، همسر «مرادعلی عباسی فر»، همسر «احمد اسماعیلی» همسر «بیدی» خانواده «جلال ملک محمدی» با حضور سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و سعید حقیقی مشاور عالی و مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از سایر قسمت های مراسم
در این مراسم کتاب «نقاشی اجتماعی ایران و جهان» اثر سمیه ولیان و تصویری از شهید پاشایی به فرزندش که در این مراسم حضور داشت اهدا شد.
در پایان این مراسم نمایشگاه جمعی بین المللی هنرهای تجسمی «بصیرت سلیمانی» با حضور 40 هنرمند متعهد در رشته های نقاشی، خوشنویسی، خوشنویسی، طراحی عکاسی، لحاف کاری، چیدمان، پوستر، نقاشی دیجیتال و حرکت افتتاح شد. .
انتهای پیام/