فرهنگ و هنر

انتقادات تند و تیز از صداوسیما در رسانه اصولگرا؛ مرجعیت خبری ندارید /تقریبا هیچ سریال موفقی نداشته اید

به نظر می رسد دگرگونی بخش های خبری صرفاً شامل تغییرات شکلی و فرمی است و عملاً مطالب به دوره قبل بازمی گردد و می توان گفت که اقتدار اخبار در معرض تهدید جدی قرار گرفته و وضعیت خوبی ندارد. در عین حال به طور کلی می توان به صدا و سیما برای رسیدگی به تحریف و تحریف نمره قابل قبولی داد.

در میان نمایشگاه‌های یک سال اخیر که بیشتر آن‌ها در دوره قبل از عهدنامه جبلی ساخته شده‌اند، به ندرت می‌توان مجموعه‌ای با کیفیت و مرغوب یافت. نمونه هایی مانند «زیرخاکی 3» و «مستوران» از جمله آنهاست. در این میان یک نمونه مهم وجود دارد که پس از سالها با ورود صدا و سیما به سینما رخ داد: «وضعیت مهدی». اما به ندرت نمونه قابل توجه دیگری وجود دارد و کارنامه تولیدات رسانه ملی در این زمینه خالی است. اما با بازگشت سریال های خارجی این مشکل به طور موقت کم و بیش حل شده و حالا باید منتظر تولیدات باکیفیت داخلی باشیم. تلویزیون در این مورد نیاز به تلاش بیشتری دارد.

انتقاد تند از صدا و سیما در رسانه های اصولگرا؛  اقتدار خبرنگاری ندارید/ سریال موفقی نداشته اید

در سالی که گذشت سریال های طنز زیادی روی آنتن رفت که مشخصا بیشتر محصول دوران قبل از ریاست جمهوری جبلی در رسانه ملی است، اما از همه آن ها فقط یک سریال توانسته تعداد قابل توجهی بیننده داشته باشد و رضایت نسبی مردم را به دنبال داشته باشد. «زیرخاکی 3» که به نوعی محصول مشترک دو رئیس اخیر صداوسیما است.

در این سال، بقیه سریال های طنز ناموفق بود. البته در نبود محصولات جدید و باکیفیت، تلویزیون شروع به پخش بسیاری از سریال های طنز قدیمی کرد که از یک سو کم و بیش موفق بودند و از سوی دیگر تفاوت کیفی آثار جدید با سریال های قبلی را نشان می دادند. در بین برنامه های غیر نمایشی، کمتر برنامه ای مثل «خندوانه» بود که بتواند امسال مخاطب را بخنداند. در عرصه رقابت، «عصر حدید» و «دورهمی» موفق بودند، هرچند برنامه مهران مدیری مثل دوره های قبل پررنگ نبود.

بیشتر بخوانید:

21220