فرهنگ و هنر

ایجاد دفاتر ۲۲ گانه تهران با بهره گیری از ظرفیت پیشکسوتان دوران دفاع مقدس

تأسیس 22 دفتر در تهران با استفاده از ظرفیت جانبازان دوران دفاع مقدس

جلسه هماهنگی امور منطقه ای و شهرهای موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور دکتر علی اصغر جعفری ؛ مدیر موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ؛ سردار شیخی ، معاون مدیر کل موزه ؛ روسای سه بخش جنوب شرقی ، جنوب غربی ، شمال و شمال شرق و جمعی از معاونان و مدیران موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چهارشنبه 7 تیر در محل سالن شهدای دزفول موزه.

به گزارش گیلونا ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ، مدیر موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این جلسه با اشاره به معاون جدید منطقه ای و شهرستانی امور ، گفت: مناطق و شهرهایی ایجاد شده است که دفاتر آن در مناطق 22 گانه تهران و دفاتر سه منطقه “جنوب شرقی ، جنوب غربی ، شمال و شمال شرق” ایجاد می شود تا نقش مراکز منطقه ای را ایفا کند و در هر شهر دفتری که از آن دفاع می کند و از توانایی های پیشکسوتان دفاع مقدس بسازید.
وی با تأکید بر تجربه موفق در استانها از جمله استان خراسان رضوی در این زمینه گفت: یکی از موفق ترین استانها خراسان رضوی است و با کسب تجربیات آنها تا دهه فجر این مرکز را راه اندازی می کنیم.
دکتر علی اصغر جعفری به بازدید بخش شمال و شمال شرق اشاره کرد و گفت: در فاز 11 دانشگاه ، بنای یادبود شهدای گمنام در دست ساخت است که عملا موزه دفاع مقدس در شمال شرقی تهران. بنابراین با اضافه شدن کتابخانه و آمفی تئاتر ، ما یک مرکز قوی در دانشگاه خواهیم داشت. بنابراین ، چشم انداز ما این است که در هر منطقه بخشی از موزه دفاع مقدس داشته باشیم تا از شهرهای آن منطقه پشتیبانی کند.
وی در مورد سفر شهریار ، شهر قدس و اندیشه صحبت کرد و افزود: “نظر کلی این است که در سه نقطه اصلی استان تهران باید سه موزه دفاع مقدس داشته باشیم تا از شهرهای همسایه و متصل حمایت کنیم. در واقع یک موزه در جنوب غربی ؛ شمال شرقی ، جنوب شرقی تشکیل می شود و دفاتر در این مراکز مستقر می شوند و در هر شهر دفتری برای فعالیت های سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و موزه
معاون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، ایجاد سفره خانه ایثار و شهادت در هر یک از مراکز فرهنگی
وی با اشاره به یادواره های 300 شهید در تهران گفت: ما آیین نامه اجرایی را تهیه کرده ایم که در شورای عالی ارتقا the فرهنگ ایثار و شهادت با حضور معاون اول رئیس جمهور مطرح می شود تا شهرداری ها بتوانند فعالیتها و نگهداری از مجموعه های یادواره های شهدای گمنام را تأمین مالی کنید “.
جعفری گفت: معاونین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس باید هم به بخشها کمک کنند و هم در عین حال فعالیتهای شهرها ، به ویژه تهران را پشتیبانی و تسهیل کنند. اگر یک گام به جلو در تهران برداریم ، این حرکت در سراسر کشور گسترش می یابد.

انتهای پیام