فرهنگ و هنر

بالی، معروف به جزیره خدایان

گیلونا/ خراسان رضوی صنعت گردشگری را تکنیک های جذب توریست می نامند و مطالعه جاذبه های گردشگری در نقاط مختلف جهان معنا و مفهوم صنعت گردشگری را بیشتر روشن می کند.

بالی یکی از زیباترین و مشهورترین جزایر اندونزی است که در جنوب خط استوا، بین جاوه در غرب و لومبوک در شرق قرار دارد. این کشور با مساحت 5620 کیلومتر مربع، 3 میلیون نفر جمعیت دارد.

آب و هوای گرمسیری جزیره با روزهای آفتابی و شب های خنک، بالی را به مدت چهار فصل تبدیل به شهر توریستی کرده و لقب بهشت ​​روی زمین را برای آن به ارمغان آورده است. این منطقه در بین گردشگران به جزیره خدایان نیز معروف است.

این جزیره یکی از کوچکترین جزایر اندونزی است اما مناطق طبیعی و توریستی زیادی برای جذب گردشگران دارد. یکی از جاذبه های طبیعی این منطقه «کوه آکانگ» است که به مادر کوه ها معروف است.

کوه آکانگ یک آتشفشان فعال است که ارتفاع آن بیش از 3000 متر است. در شمال و جنوب کوه های مرکزی جزیره زمین های بسیار حاصلخیز برای کشاورزی وجود دارد که ساکنان این منطقه برای کشت برنج از آن ها استفاده می کنند.

  بالی، معروف به جزیره خدایان

دنپاسار یکی از شهرهای این جزیره است که بزرگترین و پر رونق ترین بازار بالی را دارد. اگرچه این شهر یک مقصد گردشگری عمده نیست، اما افرادی که آن را کشف می کنند با قیمت مناسب آن جذب می شوند.

  بالی، معروف به جزیره خدایان

یکی دیگر از مناطق بالی “Ubud” نام دارد که در شمال دنپاسار قرار دارد و مرکز فرهنگی و هنری جزیره است. کاخ‌های Ubud و Puri Saren Ogung در یک شهر واقع شده‌اند و همچنان محل اقامت خانواده سلطنتی هستند بدون اینکه شکل سنتی خود را از دست بدهند. معبد پورا مرجان آگونگ که یک معبد سلطنتی است نیز در شمال اوبود واقع شده است.

  بالی، معروف به جزیره خدایان

اوبود همچنین خانه جنگل میمون ها، دریاچه براتان، معبد آبی اولون دانو، غار فیل، معابد باستانی متعدد، پارک فیها و موزه ها و خانه های هنری متعدد است. در مسیر این روستا می توانید شالیزارهای پلکانی را مشاهده کنید که از زیبایی های این منطقه محسوب می شود.

  بالی، معروف به جزیره خدایان

نوزا دوآ شبه جزیره ای است که به نوک جنوبی بالی متصل است. گردشگران با ورود به جزیره، دنیای روستایی بالی را ترک کرده و وارد دنیای پر زرق و برق و مجللی می شوند که بزرگترین و بهترین هتل های جهان را در خود جای داده است. این منطقه مکانی برای استراحت است و از نظر زیبایی در رتبه پنجم جهان قرار دارد.

  بالی، معروف به جزیره خدایان

«معبد مادر» یکی دیگر از جاذبه های تاریخی بالی است که در ارتفاع 1000 متری از سطح دریا، در دامنه آتشفشان آگونگ، در منطقه باساکی قرار دارد. هندوها این معبد را مقدس ترین و قدیمی ترین معبد می دانند.

  بالی، معروف به جزیره خدایان

معبد مادر و دیگر معابد بالی واقع در منطقه باساکی، حاوی بسیاری از فرهنگ و تاریخ بالی هستند و از جاذبه‌های مهم و ارزشمند این منطقه محسوب می‌شوند.

منبع:

www.hotels.com

www.cntraveler.com

انتهای پیام/