فرهنگ و هنر

با ۵ تابلونقاشی عظیم دنیا آشنا شوید

هنر در هر شکل و اندازه به عموم مردم ارائه می شود. هنرمندان در طول تاریخ آثار هنری بلند یا طرح های کوچک خلق کرده اند. این در حالی است که برخی از نقاشی های بزرگ در زمره مشهورترین آثار هنری جهان هستند.

به گزارش گیلونا، استاد و هنرمندان مشهور تاریخ در برخی موارد بوم های بزرگی را انتخاب می کردند تا به ایده هایی که در ذهن داشتند جان ببخشند. تعدادی از آثار هنری معروف که سال‌ها هنردوستان را مجذوب خود کرده‌اند، در مقیاسی بسیار بزرگتر از آنچه که یک نقاشی معمولی محسوب می‌شود خلق شده‌اند.

در زیر با پنج شاهکار که در ابعاد بزرگ خلق شده اند آشنا خواهید شد:

«گشت شب» اثر «رامبراند»

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

احتمالا نام این تابلو را بارها در فهرست معروف ترین نقاشی های جهان دیده اید. «رامبراند» به عنوان یکی از مهم ترین استادان نقاشی، مجموعه ای متنوع از آثار را از خود به یادگار گذاشت. با این حال تابلوی «گشت شب» همچنان مهم ترین اثر کارنامه هنری او محسوب می شود.

این اثر که در سال 1642 در دوران طلایی هلند خلق شد، خروج گروهی به رهبری کاپیتان فرنس بانینک (مردی سیاه پوش و شال قرمز) و ستوان ویلم ون رویتنبرشت (مردی با کت و شلوار زرد و کمربند سفید) را به تصویر می کشد. ) تصویر شده است.

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

اگرچه این روزها همه هنردوستان این اثر را با نام «گشت شب» می شناسند، اما عنوان رسمی این اثر «گروه نظامی لشکر دوم به فرماندهی ناخدا Frans Banninck Cocq» است.

«رامبراند» این تابلو را در ابعاد 363×437 سانتی متر خلق کرده است.

«کنیزان» اثر «دیگو ولاسکوئز»

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

دیگو ولاسکز نقاش دربار فیلیپ چهارم بود و به خاطر خلق پرتره های گران قیمتی که ظاهر و شخصیت سوژه هایش را بیان می کند شهرت دارد. تابلوی “کنیزان” تحسین برانگیزترین اثر ولاسکوئز است.

“صیغه” در سال 1656 در کاخی واقع در مادرید ساخته شد. بیشتر اعضای دربار که در این تابلو به تصویر کشیده شده اند را می توان در کنار «مارگاریتا» و دو خدمتکار ملکه شناسایی کرد. در این نقاشی خود ولاسکوئز در حال کشیدن یک تابلوی بزرگ و دو کوتوله دیده می شود. اسامی مرد و زنی که در پشت ایستاده بودند و همچنین نام مردی که بیرون از اتاق روی پله ها ایستاده بود نیز مشخص شد. در آینه چهره «فیلیپ چهارم» و «ماریانا» اتریشی، والدین کودک که در مرکز نقاشی دیده می شوند، نقاشی شده است. این دو نفر مشغول تماشای اتفاقات اتاق بودند.

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

این تابلو در ابعاد 318*276 سانتی متر خلق شده است.

«بعدازظهر یکشنبه در جزیره گراند جاته» نوشته «جورج سورات»

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

“بعدازظهر یکشنبه در جزیره گراند ژات” توسط ژرژ سورات، یکی از نقاشان پیشگام سبک نقاشی نقطه ای، در سال 1884 خلق شد.

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

“سوره” برای خلق این تابلوی بزرگ 207.6 در 308 سانتی متر از میلیون ها نقطه رنگی استفاده کرده است.

“مجموعه نقاشی های نیلوفر آبی” اثر “کلود مونه”

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

کلود مونه، نقاش امپرسیونیست، از سال 1883 تا 43 سالگی در گیورنی زندگی می کرد. مونه با الهام از باغ های زیبایی که داشت مجموعه بزرگی از نقاشی ها با موضوع «نیلوفرهای آبی» خلق کرد.

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

این مجموعه شامل حدود 250 تابلو است و بزرگترین این تابلوها در “موزه Orangerie” واقع در پاریس نگهداری می شود. طول این پانل ها روی هم به 91 متر می رسد!

“شماره یک” 1950 توسط جکسون پولاک

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

نقاش پر شور انتزاعی «جکسون پولاک» تابلوی «شماره یک» را در سال 1950 در ابعاد 221×299.7 سانتی متر خلق کرد. او این نقاشی را با استفاده از سبک منحصر به فرد خود در «اکشن نقاشی» خلق کرد.

با 5 نقاشی بزرگ دنیا آشنا شوید

انتهای پیام