فرهنگ و هنر

«برد پیت»، «دمین شازل» را تحسین کرد/ «بابل» کامپیوتری نیست

برد پیت بازیگر نقش جک کنراد در بابیلون به کارگردانی دیمین شزل از کارگردان این فیلم تمجید کرد.

بابل ساخته دیمین شزل جاه طلبانه ترین فیلم این کارگردان برنده اسکار است. او یک داستان گسترده از هرزگی عمیق هالیوود را به یک فیلم 3 ساعته با فهرستی بی پایان از شخصیت ها و بازیگران درجه یک تبدیل کرد.

برد پیت بازیگر فیلم در مصاحبه ای جدید از این فیلم عظیم به عنوان موقعیتی که شزل خلق کرده است یاد کرد و کاری جز تمجید از شزل و مهارت های بصری او به عنوان کارگردان انجام نداد.

پیت در پاسخ به این سوال که چرا به این فیلم علاقه مند شد، گفت: اول از همه به این دلیل که دیمین شزل بود. زمانی که او وارد بازی با “Whiplash” شد، این یک چیز جدید بود، انرژی که قبلاً هرگز ندیده بودم. قبل از بابل 3 از 3 بود و الان 4 از 4 شده.

پیت در ادامه گفت که ساخت این فیلم عجیب و غریب تنها به دلیل توجه شازل به جزئیات و علاقه اش به تاریخ هالیوود امکان پذیر است.

وی افزود: این فیلم متفاوت بود. من همیشه با هر کارگردان جدید چیز جدیدی پیدا می کنم زیرا هر کسی زبان و سبک خاص خود را دارد و وقتی به پوستر بابیلون نگاه می کنید، واقعی است … کامپیوتری نیست. همه این لحظه به یکباره اتفاق افتاد و او کسی است که می تواند همه اینها را تصور کند و این تصویر به سرعت در حال حرکت است.

شزل پیش از این در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو درباره دامنه حماسی فیلم صحبت کرد و اشاره کرد که باید دقت تاریخی را با غرایز داستان‌گویی تخیلی‌اش در روند بازیگری ترکیب کند.

او گفت که «بابل» بهترین بازیگران و بیشترین نقش‌هایی را دارد که تا به حال بازی کرده است و مراحل انتخاب بازیگران نیز طولانی شده است.

شزل اضافه کرد: “این بیشتر یک فیلم تخیلی است که در آن شخصیت‌ها تخیلی هستند اما از تعدادی افراد واقعی الهام گرفته شده‌اند، اما در فرآیند انتخاب بازیگر من فقط به دنبال افرادی بودم که شما را غافلگیر کنند.” این اصل راهنمای من بود و برای رسیدن به آن افراد به دنبال بازیگرانی بودم که بتوانند این روحیه را منتقل کنند.

برد پیت در این مصاحبه با مارگو رابی و دیگو کالوا، دیگر بازیگران فیلم شرکت کرد.

آنها به این سوال پاسخ دادند که اگر بخواهید این فیلم را در یک کلمه توصیف کنید، آن فیلم چیست؟ برد پیت گفت: دو کلمه؟ کامل و عالی.

پاسخ مارگو رابی این بود: “جادو” و پاسخ دیگو کالوا: “آینده”

دمین شازل قبلا گفته بود که «بابل» حاصل 15 سال جستجو و کنار هم قرار دادن کلمات است.

در سال 2014، شزل با اولین فیلم خود “Whiplash” برنده 3 جایزه اسکار شد. در سال 2016 با «لالالند» برنده 6 اسکار و در سال 2018 با «نفر اول» اسکار گرفت و این فیلم چهارمین فیلم اوست.

55247