فرهنگ و هنر

بصیرت بانوان توطئه معاندان نظام را خنثی کرد

گیلونا/مازندران فرماندار نکا گفت: در فتنه اخیر با وجود اینکه دشمنان و اغتشاشگران تلاش کرده اند در بحث حجاب خللی ایجاد کنند، اما بانوان ما با بصیرت و الگوگیری از حضرت زهرا (سلام الله علیها) پاسخ کوبنده ای به این موضوع داده اند. این وقایع و سربلندی کرده و دشمن را از رسیدن به اهداف باز داشته، خود را محروم و ناامید کرده است.

عبدالرضا بابایی امروز در مراسم استانی جمعه به معنای (مروارید) که همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) است و گرامیداشت مقام والای روز مادر و روز زن به همت جنبش پیشرو زنان شهرستان نکا در تالار امیرالمومنین (علیه السلام) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان. نکا برگزار شد، گفت: جایگاه حضرت زهرا (سلام الله علیها) در جهان اسلام و گستره گیتا والا و بزرگوار است.

وی افزود: در چند سال گذشته، افراد متنفر سعی کرده اند الگوی یک زن موفق را در قالب های مختلف و نامناسب در کشورهای جهان تصور کنند.

فرماندار نکا تصریح کرد: نمونه این اقدامات را بعد از انقلاب اسلامی شاهد بودیم که با هوشیاری و هشدارهای آگاهانه امام خمینی (ره) این توطئه ها خنثی شد و دشمن را از رسیدن به هدف باز داشت.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران جایگاه زن را در جامعه ارج می نهد، گفت: در دوران قبل از انقلاب اسلامی محدودیت های زیادی برای زنان وجود داشت که تنها آنها را خانه دار مطلق کرد.

نماینده ارشد دولت در شهرستان نکا افزود: پس از انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد بوده ایم که زنان در جامعه ما در تمامی زمینه ها اعم از تبحر در حقوق، مهندسی، پزشکی، مناصب و مسئولیت های اداری و کشوری در عالی ترین مشاغل به جامعه خدمت می کنند. با خانه داری و خدمت به همسر و فرزند یکی از افتخارات انقلاب اسلامی ایران است.

این مسئول به جانفشانی شهدای والامقام برای زنده نگه داشتن حجاب و وصیت های آنان در خصوص حجاب اشاره کرد و افزود: در فتنه اخیر هر چقدر دشمنان و اغتشاشگران تلاش کردند موضوع حجاب را زیر پا بگذارند، اما زنان ما هستند. حکیمانه و مثال زدنی از حضرت زهرا (سلام الله علیها) پاسخ کوبنده ای به این حوادث دادند و مغرور شدند و دشمن را از دستیابی به اهداف خود محروم و مأیوس کردند.

شکل گیری و القای ارزش ها از طریق آموزش

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه این نهاد وظایف زیادی در جامعه اسلامی بر عهده دارد و تنها نهادی است که با همه اقشار جامعه ارتباط مستقیم و غیرمستقیم دارد، گفت: آموزش های ارائه شده در این نهاد تأثیرگذار است. رفتار جامعه و فرزندان ماست، پس باید بهترین روش تربیت اسلامی را در مدارس توسط معلمان اجرا کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه امروز شاهد شکاف بین اولیاء دانش آموزان و مدارس هستیم، گفت: در سال های گذشته خانواده ها از مدارس، مدیران و معلمان ارزش های اخلاقی، تربیتی، دینی و اجتماعی را طلب می کردند.

وی افزود: وظیفه و اساس تعلیم و تربیت، تربیت، ارزش‌گذاری و تبیین توانمندی‌های اخلاقی و انسانی است که حاصل آن شکوفایی دانش‌آموزان در همه زمینه‌ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: مدرسه تنها جایی است که خانواده ها با سپردن فرزندان خود به آن ها دیگر نگران زمان حضور و نحوه آموزش آنها نباشند.

این مسئول ادامه داد: امروز شاهد انتقاداتی از سوی والدین در خصوص معرفی و آموزش امور دینی به فرزندان هستیم که جای نگرانی دارد. ما باید با ارائه آموزش های مناسب و راه حل های مفید از این شکاف گفتمانی و اعتقادی در سطح جامعه جلوگیری کنیم.

کمالی با اشاره به بحث حجاب دانش آموزان تصریح کرد: نباید اجازه دهیم فرهنگ غربی و بیگانه بر خلاف عفاف و حجاب خارج از محیط مدرسه در دخترانمان حاکم شود که پیشگیری از این معضل آزاردهنده نیازمند تمهیدات ویژه برای آموزش و تربیت دینی است. ارزش های. .

این مسئول هدف کشورهای متخاصم جمهوری اسلامی ایران را نفوذ و تغییر فرهنگ غنی ما دانست و گفت: بی توجهی به مسائل فرهنگی، دینی، اخلاقی، اعتقادی، گفتاری، عفاف و حجاب در آینده ای نه چندان دور مانند خنجر خواهد بود. به قلب نسل آینده باید از این مشکل جلوگیری کرد.

کمالی بر لزوم راهنمایی، تربیت صحیح، تقویت باورهای دینی در خانه و تکریم فرزندان از والدین تاکید کرد و گفت: امروز والدین و معلمان در خانه و مدرسه جهادگر هستند. به عنوان مدافعان امنیت و کشور باید در امر تربیت فرزندان ایران اسلامی خود را فدا کنند و در راه تحویل فرزندان سالم به جامعه به نوعی جهاد کنند.

مدیر جنبش زنان مترقی شهرستان نکا همچنین با بیان اینکه اگر می خواهیم جامعه ای در راستای آرمان های شهدا و انقلاب داشته باشیم، گفت: نهادهای فرهنگی دولتی و نهادهای خصوصی باید پای کار بیایند و آغازگر تحول فرهنگی باشند. برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی.

معصومه مومن زاده به مسابقه قصه گویی در هفته کتابخوانی با محوریت کتاب (فقط گریه) اشاره کرد که در آن بیانیه های یک مادر شهید نوشته شده بود و بیشتر برای دختران دهه 70 و 80 و برای آشنایی این نسل با جبهه و فرهنگ برگزار شد. از ایثار و شهادت : باید نه تنها از تاریخ و جایگاه شهدا صحبت کرد، بلکه از ویژگی های مادران شهدایی که این فرزندان را در آغوش خود پرورش دادند و همسران شهدایی که عزیزترین فرد زندگی خود را تقدیم کردند. انقلاب اسلامی ایران را باید در کتابها به عنوان الگوی شایسته ای برای ارائه به جامعه یاد کرد.

گفتنی است به پاس قدردانی از زحمات مادر بزرگوار شهید محمود رادمهر از شهدای والامقام مدافع حرم تندیس واقعه جمعه اهدا شد.

انتهای پیام