فرهنگ و هنر

بهبود اقتصاد تایلند بعد از همه‌گیری کرونا

بر اساس یک نظرسنجی، موجی از گردشگران خارجی به تایلند، نرخ اشغال هتل های این کشور را از پایین ترین سطح خود در طول همه گیری جهانی افزایش داد.

به گزارش گیلونا، بر اساس نظرسنجی مشترک بانک تایلند (BOT) و اتحادیه هتل های تایلند، میانگین اشغال اتاق در هتل های تایلند در ماه آگوست 48 درصد بوده که نسبت به ماه قبل 46 درصد افزایش داشته است. این نظرسنجی که از 8 تا 24 آگوست انجام شد نشان داد که این به افزایش میانگین نرخ اشغال این هتل ها به 75 درصد از 71 درصد در جولای کمک کرد.

هتل‌های تایلند، مانند بسیاری از کشورهای وابسته به گردشگری، از افزایش تقاضای جهانی برای سفر سود می‌برند و مقامات تمام محدودیت‌های دوران همه‌گیری را که نزدیک به دو سال بازدیدکنندگان را دور نگه داشته، لغو کرده‌اند.

بانک مرکزی اعلام کرد که برنامه یارانه ای برای هتل ها و مسافرت های هوایی توسط دولت برای ساکنان نیز به هتل ها کمک کرده تا اشتغال بیشتری داشته باشند.

بر اساس گزارش BOT، احیای گردشگری کلید بهبود اقتصادی تایلند است زیرا این بخش 12 درصد از تولید ناخالص داخلی و 20 درصد از کل اشتغال را به خود اختصاص داده است.

رئیس بانک مرکزی تایلند انتظار دارد تعداد گردشگران خارجی در سال جاری از 8 میلیون نفر فراتر رود و به بازگشت اقتصاد به سطح قبل از کووید-19 تا پایان سال جاری کمک کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، البته هتل ها همچنان نگران حفظ تقاضا در شرایط افزایش تورم هستند زیرا حدود 60 درصد از اپراتورها نگران کاهش قدرت خرید و کمتر از حد انتظار گردشگران هستند.کمبود نیروی کار و اختلال در اقتصاد نگرانی ها همچنین شامل فعالیت های ایجاد شده است. توسط گونه های جدید اپیدمی

انتهای پیام