فرهنگ و هنر

بهترین راه برای ایجاد نشاط هنری، ارتباط با امام حاضر است

محمدمهدی اسماعیلی گفت: بهترین کار برای ایجاد نشاط هنری ارتباط با امام زنده و حاضر است چرا که امام فعلی را واسطه فیض الهی می دانیم و همه اینها را می توان به خوبی با زبان هنر بیان کرد.

به گزارش گیلونا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه آیین مهدویت که در تالار شهادت حوزه هنری برگزار شد، با بیان اینکه مسئله مهدویت و مدینه فاضله در همه ادیان وجود دارد، اظهار کرد: مهدویت در همه ادیان وجود دارد. این است که ما به وجود امام عصر (عج) اعتقاد داریم و به عنوان یک امام کامل با هم ارتباط داریم.

وی ادامه داد: مجموعه ای زیبا و عرفانی از دعاها وجود دارد که شیعیان از طریق آن با امام خود صحبت می کنند. این اوج هنر عرفا است که با امام زنده خود صحبت می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: فلسفه سیاسی جمهوری اسلامی بر وجود امام حی و توفیق درک و چهره امام معصوم استوار است. بازنمایی مهدویت مملو از عناصر و بخشهای فرهنگی و هنری است.

اسماعیلی افزود: بهترین کار برای ایجاد نشاط هنری ارتباط با امام زنده و حاضر است چرا که امام فعلی را واسطه فیض الهی می دانیم و همه اینها را می توان به خوبی با زبان هنر بیان کرد.

وی یادآور شد: مهدویت ابتکار خوبی است و باید این گونه ابتکارات را بیش از پیش در دولت مردمی نشان دهیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امیدوارم همه دستگاه ها در این راستا گام بردارند و از همه فعالانی که این مراسم مردمی را برگزار کردند و از همه شرکت کنندگان تشکر می کنم. اگر خدا بخواهد پرچم انقلاب توسط حضرت ولی عصر (عج) به رهبر معظم انقلاب تحویل داده می شود.

انتهای پیام/