فرهنگ و هنر

بیانیه مسکو درباره لازم‌الاجراشدن لغو اخذ روادید برای سفرهای گروهی شهروندان دو کشور

وزارت امور خارجه روسیه بیانیه مطبوعاتی در مورد لازم الاجرا شدن توافق نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در مورد لغو روادید برای اتباع روسیه و ایران را در وب سایت خود منتشر کرده است.

به گزارش گیلونا ، در این بیانیه آمده است:

“طبق توافق های قبلی ، در اول ژوئیه سال 2021 ، توافق نامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه در مورد لغو ویزا برای گردشگران جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه ، در تاریخ 28 مارس امضا شد ، 2017 در مسکو به اجرا در می آید.

این توافق نامه سفر بدون ویزا برای گروه های گردشگری از 5 تا 50 نفر را که توسط سازمان های گردشگری ایران و روسیه تشکیل شده اند ، برای مدت حداکثر 15 روز فراهم می کند.

نهادهای هماهنگ کننده این توافق نامه عبارتند از: از طرف ایران – وزارت میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایران و نمایندگان ذی صلاح آن از طرف روسیه – روسیه گردشگری و مقامات اجرایی در زمینه گردشگری اختیارات اجرایی فدراسیون روسیه .

پذیرش گروه های توریستی طبق توافقنامه پس از محدودیت موقت ورود اتباع خارجی به فدراسیون روسیه طبق دستورالعمل دولت فدراسیون روسیه از ایران به فدراسیون روسیه از ایران. 635r 16 مارس 2020 “در صورت محدودیت در ورود شهروندان خارجی و افراد بی تابعیت به” فدراسیون روسیه و تعلیق موقت ویزا و دعوت نامه ها “در رابطه با اپیدمی ویروس کرونا جدید امکان پذیر است.”

انتهای پیام