فرهنگ و هنر

تئاتر درمانی در رادیو – گیلونا

از این پس ، برنامه جدید “لاغرتر از مو نازک تر” ، که به گروه تئاتر درمانی اختصاص دارد ، از آنتن رادیو پخش می شود.

به گزارش گیلونا ، به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش ، ژاله محمد علی طراح ، سازنده و تهیه کننده نمایش رادیویی “لاغرتر از مو نازک تر” ضمن اعلام آن ، افزود: ایده این برنامه که در مورد تئاتر درمانی از مدت ها قبل شکل گرفته است و البته این دسته در کشور ما چندان شناخته شده نیست.

وی ادامه داد: ما مدت هاست که در حال تحقیق و نوشتن هستیم و به جز خانم سمیه خطیب زاده ، نویسندگان دیگری نیز باید به این تیم اضافه شوند.

محمد علی تأکید کرد: در این برنامه قصد داریم نکات و ضعف های افراد در روابط ارتباطی را برطرف کنیم. در هر برنامه ، ما قصد داریم نکته ای را در رابطه با روابط ظریف انسانی در قالب یک مونولوگ در عنصری به نام “من آن را صدا می کنم” بیان کنیم ، نکاتی که می توانند اصلاح شوند تا از اختلافات عمده بین مردم جلوگیری شود.

وی گفت: کل محور برنامه بر اساس ارتباط کلامی است و در قسمت “من آن را صدا می کنم” در مورد نکات بسیار حساسی که همه ما روزانه با آنها روبرو هستیم بحث خواهیم کرد.

این تهیه کننده رادیو خاطرنشان کرد: در مقاله دیگری در مورد کاربردهای تئاتر درمانی بحث خواهیم کرد و اینکه با تئاتر درمانی چه مشکلاتی را می توانیم حل کنیم.

سرانجام ، محمدعلی گفت: “در این برنامه روابط خانوادگی شنبه ها ، ارتباطات روزهای یکشنبه در محل کار ، دوشنبه ارتباطات اجتماعی ، سه شنبه ارتباطات در فضای مجازی و چهارشنبه ها ارتباط خودمان را پوشش خواهیم داد”.

“لاغرتر از موی نازک” در گروه دانش و اندیشه نمایش رادیویی به تهیه کنندگی و یادآور احمد گنجی ، رامین پورعیمان ، فریبا متوسع ، مونا صافی ، ماندانا محسنی ، مهدی نمینین مقدم و نورالدین جوادیان هنرمندانی هستند که علاوه بر این ، در هر قسمت از برنامه ، یکی از بازیگران اداره کل هنرهای نمایشی رادیو حضور دارد و یک مونولوگ می خواند.

این برنامه توسط ژاله محمد علی ، سمیه خطیب زاده ، با بازی بهناز بوستاندوست ، مجید امرایی ، کارشناس محتوای تئاتر ، ناهید سادات شریفی ، مشاور محتوا ، ضبط صدا توسط محدثه فارانی و تولید ژاله محمدعلی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 19:30 نوشته شده است. رادیوی رودخانه و روز بعد در ساعت 12:30 تکرار می شود.

انتهای پیام