فرهنگ و هنر

تئاتر فجر منتظر دستورالعمل ستاد مقابله با کروناست

دبیر جشنواره تئاتر فجر معتقد است با توجه به اوج گرفتن تاج امین، سالن های میزبان جشنواره قابلیت پذیرش آثاری با ظرفیت 50 درصد را خواهند داشت.

حسین مسافر آستانه درباره تغییرات احتمالی در برنامه ریزی جشنواره تئاتر فجر به دلیل تاج گذاری به گیلونا گفت: دستورالعمل جدیدی وجود دارد.

دو برنامه دیگر طراحی کرده‌ایم؛ استفاده از نیمی از ظرفیت سالن‌ها و در بدترین حالت اگر اوج بیشتر باشد، آماده برگزاری جشنواره در فضای مجازی هستیم.

این مسافر همچنین برای برگزاری افتتاحیه جشنواره در یزد می گوید: در حال حاضر قصد داریم افتتاحیه را به صورت حضوری برگزار کنیم. به خصوص زمانی که افتتاحیه در فضای باز برگزار می شود و قطعاً فاصله گذاری اجتماعی وجود دارد، اما ما در تلاش هستیم تا مشخص کنیم که چقدر شرایط برای اجرای این برنامه پیش بینی شده است.

دبیر چهلمین جشنواره تئاتر فجر درباره حضور گروه های بین المللی در این دوره از جشنواره بر اساس شرایط موجود توضیح می دهد: حضور گروه های بین المللی منوط به این است که کشورشان مانع حضور آنها در جشنواره های خارجی نشود. در حال حاضر هیچ کشوری به این دلیل از حضور در جشنواره انصراف نداده است، اما همه چیز تا هفته آینده بستگی به شرایط دارد.

حسین مسافر آستانه با تاکید بر لزوم ارائه کارت واکسیناسیون برای حضور در سینماها ادامه می دهد: این شماره به عنوان دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با تاج و تخت اعلام شد و هرکس بخواهد چه به عنوان تماشاگر و چه به عنوان گروه اجرایی وارد سینما شود. و .. قبل از ورود به اتاق باید کارت واکسیناسیون ارائه دهید.

چهلمین جشنواره تئاتر فجر 16 تا 19 بهمن ماه برگزار می شود. امسال افتتاحیه این جشنواره در یزد برگزار می شود.

انتهای پیام/