فرهنگ و هنر

تبادل آثار تاریخی یک امر لازم و طبیعی است

گیلونا/ زنجان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به آثار تاریخی ایران در موزه های سایر کشورها، گفت: تبادل آثار تاریخی امری ضروری و طبیعی بین کشورهاست و ایران نیز از این روال پیروی می کند.

سید عزت الله ضرغامی ظهر امروز (27 آبان) در حاشیه سفر هیات دولت به استان زنجان در جمع خبرنگاران گفت: بوم گردی مکمل هتل ها، پانسیون ها و مراکز پذیرایی رسمی ما است.

وی ادامه داد: حوزه های کاری مختلفی برای آنها تعریف شده است و عمدتاً در خارج از شهرها و در برخی مناطق که امکان ایجاد اقامتگاه های رسمی و تفصیلی وجود ندارد، افراد از امکانات شخصی خود استفاده می کنند و خود را مدیریت می کنند. بنابراین اینها مکمل هتل ها و اقامتگاه ها هستند.

این مقام مسئول افزود: آنچه جامعه هتلداران و امثال آن طبیعتا با آن مخالف است این است که مراکز غیرمجاز در این حوزه راه اندازی می کنند که قابل نظارت نیست.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: تبادل آثار تاریخی امری ضروری و طبیعی بین کشورهاست و ایران نیز این رویه را دنبال می کند. پیش بینی می شود هم آثار ارزشمندی از سایر کشورها در ایران به نمایش گذاشته شود و هم آثاری از ایران با رعایت تمامی پروتکل ها در معرض دید تماشاگران خارجی قرار گیرد.

انتهای پیام/