فرهنگ و هنر

تبدیل دره فرحزاد به مکانی تفریحی/ تعطیلی مراکز گردشگری به شهر آسیب جدی می زند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران از پروژه های فرهنگی منطقه 2 شهرداری تهران بازدید کرد.

به گزارش گیلونا، علیرضا نادعلی با حضور در منطقه 2 افزود: با توجه به حضور گسترده شهروندان از گلزار شهدای پارک فراز در دو منطقه پایتخت، شهرداری منطقه تصمیم به ساخت ضریح در جوار این مکان مقدس دارد. به همین منظور امروز کلنگ زنی اولیه انجام شد تا شهروندان شاهد حسینیه ای در جوار این مکان مقدس باشند.

وی با اشاره به بازدید خود از دره فرحزاد گفت: متأسفانه آسیب های اجتماعی در دره فرحزاد رخ داده بود و معتادان متجاهر در این دره ظاهر شده بودند و به یکی از قطب های آسیب اجتماعی در شهر تهران تبدیل شده بود که متأسفانه آن نیز نادیده گرفته شد. با همت شهرداری تهران در دوره ششم مدیریت شهری و همکاری سایر نهادهای ذیربط، پاکسازی انجام شد و سپس شهرداری منطقه دو تهران فعالیت های مثبت زیادی را در دره فرحزاد انجام داد. فعالیت های مثبت ادامه دارد

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: دره فرحزاد این شانس را دارد که به یک نقطه خوب تفریحی و گردشگری در تهران تبدیل شود و مدیریت شهری تهران در دوره ششم تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهد داد.

نادعلی سپس از سرای محله «پونک» بازدید کرد و ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت سراهای محله گفت: مدیریت شهری تهران در دوره ششم سعی خواهد کرد جلوه خاصی به سراهای محله بدهد. نکته حائز اهمیت رویکرد خوب شهردار منطقه دو تهران به مناطق این منطقه است و تالار منطقه پونک می تواند به گسترش فرهنگ در این منطقه منجر شود. برای این خانه محله نزدیک به یک میلیارد تومان هزینه شده است و این پروژه پیشرفت خوبی داشته و در بودجه سال آینده باید به پیشرفت پروژه خانه محله پونک توجه شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: امیدواریم تا سال 1402 سالن ورزشی مجهز ویژه بانوان در این مکان ساخته شود و توجه ویژه ای به محلات با رویکرد ایرانی اسلامی شود. و پس از آن باید به هویت محله ها توجه کرد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی سپس از پل معلق پارک پردیسان در بوستان نهج البلاغه بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: گردشگری در شهر تهران باید در شهرداری تهران مورد توجه ویژه قرار گیرد. این معضل مستلزم تامین زیرساخت های مناسب است و تعطیلی مراکز گردشگری در تهران معضلی است که آسیب جدی به شهر وارد می کند و در شورای اسلامی شهر تهران برای رفع مشکلات اماکن گردشگری تلاش می کنیم.

انتهای پیام