فرهنگ و هنر

تحویل سند تک برگ مسجد مقدس جمکران به تولیت مسجد

تحویل سند تک برگی مسجد مقدس جمکران به مدیریت مسجد

گیلونا/ قم سند مالکیت یک برگ از مسجد مقدس جمکران توسط رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به حراست این مکان مقدس تحویل شد.

مراسم تحویل سند متعلق به مسجدالحرام جمکران با حضور حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان تولیت این مکان مقدس، حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد. ، و جمعی از معاونین و مدیران دو مجتمع.
تولیت مسجد مقدس جمکران در این مراسم با بیان اینکه مردمی که در این کار گرانبها مشارکت داشتند خدمت بزرگی به مسجد خانه خدا کرده اند، از زحمات انجام شده برای انجام این خدمت قدردانی کرد.
حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با اشاره به ابدی شدن برخی از اعمال نیک؛ خدمت به خانه خدا را حسنه ای می دانست که ثواب آن تا قیامت به مردم می رسد و خداوند آنان را در ثواب عبادت و اعمالی که مردم انجام می دهند شریک می کند.
در این مراسم رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گزارشی از روند صدور سند یک برگی برای مسجد مقدس جمکران ارائه کرد و اظهار داشت: ابتدا سند ملکی یک صفحه برای خود مسجد که دارای سند و پلاک ثبتی جداگانه به مساحت 64276 متر مربع منتشر شد.
وی ادامه داد: در مورد سند مالکیت حریم مسجد که قسمت مشترک 22 پلاک ثبتی بود ابتدا نقشه 22 پلاک ثبتی تهیه شد سپس متصرفات محوطه مسجد به مساحت 290 هزار. 12 متر مربع برداشت شد که در قانون واگذاری صادر شد و سپس سند مالکیت آن صادر شد.
بابایی افزود: سپس سند تلفیقی مسجد و پارک به مساحت 354 هزار و 288 متر مربع معادل 35 و نیم هکتار صادر شد.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات قابل توجه دیگری در خصوص این مکان مقدس در حال انجام است، ابراز داشت: تهیه عکس های هوایی و اورجینال و تهیه نقشه حرم جمکران و سپس ژئوفرانسینگ حدود 250 پلاک ثبتی به مساحت حدود 500 هکتار با هزینه. بالغ بر 500 میلیون تومان ساخته شد که برای تایید به سازمان نقشه برداری ارسال شد که پس از دریافت مجوز تطبیق اسناد و در نهایت تایید مدارک مربوط به مسجد مقدس جمکران و مالکان خصوصی انجام خواهد شد.
در پایان این مراسم حکم و نشان خادم افتخاری مسجد جمکران از سوی تولیت این مکان مقدس به رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاون وی و مدیرکل ثبت اسناد و املاک اعطا شد. استان قم . .

انتهای پیام