فرهنگ و هنر

تصویب طرح های متعدد حمایت از بانوان در مجلس یازدهم

گیلونا/ گلستان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به رشادت های زنان مسلمان ایرانی در دوران انقلاب، دفاع مقدس و حتی گسترش تاج و تخت گفت: زنان ایرانی از ایران تاریخ جدیدی را برای جهانیان نوشته اند.

علی نیکزاد امشب در اولین همایش ملی نقش زن در ایجاد تمدن نوین اسلامی با رویکرد الگوی سوم که در دانشگاه فرهنگیان استان گلستان برگزار شد، با اشاره به برگزاری اولین سخنرانی اساتید دانشگاه فرهنگیان و بسیج اساتید استان گلستان، گفت: در این زمینه با قدردانی ویژه کرد: به فضل الهی امروز لایحه رتبه بندی معلمان را در صحن مجلس تصویب کردیم و دست پر و در جمع شما فرهنگیان و فرهنگ دوستان عزیز به استان گلستان آمدم.

وی با بیان اینکه برای شناخت نگاه اسلام به زن، نقش و جایگاه آن باید به سه منبع مهم تاریخی توجه کرد، افزود: کتاب نظام حقوق زن در اسلام نوشته شهید مطهری، کتاب زن در آیینه. جلال و جمال الله آیت الله جوادی آملی و بیانات پیشگام رهبر معظم انقلاب در این زمینه در کتابی به نام نقش و رسالت زن این سه منبع غنی و مهم است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب یکی از مهمترین مسائل دنیا نقش زنان در نگاه اسلام و انقلاب اسلامی بود، گفت: دنیا نسبت به نگاه حساس شده است. اسلام در این اردو به دنبال شناخت دیدگاه انقلاب اسلامی در مورد مسئله زنان و جایگاه آنها در این ایدئولوژی بود.

در اجرای تفکر و رهبری امام در مورد زنان غفلت کردیم

نیکزاد با اشاره به اینکه منظور رهبر فقید امام بزرگوار و رهبر فرزانه انقلاب یک زن مسلمان ایرانی است، ادامه داد: انقلاب را به درستی در جامعه پیاده نکرده ایم.

او گفت: “در غرب، جنسیت زنان از انسانیت آنها پیشی می گیرد.” ما با دیدی مترقی به دنیا نگاه می کنیم، آنها به آن می گویند نقض حقوق بشر.

معاون رئیس جمهور به چگونگی تاریخ سازی زنان مسلمان ایرانی در دوران انقلاب، دفاع مقدس و همه صحنه های نیاز انقلاب حتی در شیوع بیماری عروق ویروس کرونا و کادر پزشکی اشاره کرد و گفت: در سنگر از خانواده، به زیبایی مدیریت می کند مرکز این اجتماع کوچک، سنگری در سنگر اجتماعی و فرهنگی می سازد و قله های بی آلایش را فتح می کند.

نیکزاد حضور زنان در عرصه های اجتماعی را مانع ایفای نقش همسری و مادری ندانست و گفت: حضرت خدیجه(س) و حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی کامل در کنار حضرت زینب(س) مدیون هستند. حکایت برای او حضور یک زن در جامعه با عزت و افتخار است.

وی با اشاره به اینکه ما در مجلس شورای اسلامی در ماموریت جدید و با رویکرد انقلابی کارهای بزرگی برای زنان و خانواده انجام داده ایم، افزود: تصویب طرح حمایت از جوانان و خانواده همراه با تصویب طرح هایی با مضامین خاص مربوط به زایمان، مهدکودک. ، شیفت شب، بارداری، دوقلوها و … از این قبیل طرح ها هستند و انتظار داریم با جدی گرفتن این قانون و کمک به اجرای آن، نگذارید رهبری رهبری بر زمین بماند.

انتهای پیام/