فرهنگ و هنر

تعرض به نمایندگی‌های دیپلماتیک ایران در کابل و هرات نتیجه دست کم گرفتن «پروژه ایران هراسی» است

رئیس سازمان بسیج رسانه گفت: در پی حادثه ناگوار حمله به نمایندگی‌های دیپلماتیک کشورمان در کابل و هرات و نیز ایفای نقش رهبری «پروژه ایران‌هراسی» در شکل‌دهی به این حادثه، کنفرانس تخصصی به هجمه‌های دیپلماتیک کشورمان حمله کرد. مأموریت های جمهوری اسلامی ایران از دیدگاه حقوقی «بین المللی» برگزار می شود.

به گزارش گیلونا، عباس محمدیان، رئیس سازمان بسیج رسانه در واکنش به حوادث کابل و هرات به خبرنگاران گفت: حوادثی مانند حمله اخیر به ادارات جمهوری اسلامی ایران در هرات و کابل باید مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد. در محدوده پروژه ایران هراسی که پس از آن اتفاق افتاد که رسانه‌های وابسته به رژیم استکبار با روایتی مغرضانه احساسات بخشی از مردم عزیز افغانستان را علیه ایران اسلامی تحریک کردند و زمینه ساز این حوادث شدند.

وی افزود: در چهار دهه گذشته طرح ایران هراسی همواره در دستور کار دشمنان ایران بوده است، اما به ویژه در دهه اخیر این روند تشدید شده و دشمنان ملت ایران و به‌ویژه دولت‌ها یونایتد از تمام مهارت های نرم خود به ویژه رسانه ها استفاده می کند. منطقه ای و فرامنطقه ای برای معرفی ملت ایران به عنوان ملتی مبارز و عاصی در جهان، تا زمینه انزوای ملت بزرگ ایران فراهم شود.

محمدیان همچنین رژیم صهیونیستی را یکی از مهم ترین مجریان طرح ایران هراسی در غرب آسیا معرفی کرد و گفت: در سال های اخیر یکی از مهمترین اتفاقات منطقه تغییر استراتژی خارجی رژیم صهیونیستی با استفاده از نرم افزار است. ابزاری علیه جمهوری اسلامی ایران.» است. بر اساس سند امنیت ملی این رژیم در سال‌های 2019 و 2020، رژیم صهیونیستی با پیشنهاد پروژه ایران هراسی به عنوان راهبرد جدید منطقه‌ای خود به دنبال بسیج و هم افزایی توانمندی‌های دشمنان ملت ایران در غرب و غرب آسیا بود. خوشبختانه هوشیاری مردم ایران تاکنون بسیاری از این فتنه‌های دشمن را خنثی کرده است، اما پروژه ایران‌هراسی همچنان به شکل پیچیده‌تری علیه مردم ایران و در ابعاد گسترده‌تر در برابر جبهه مقاومت ادامه دارد.

محمدیان افزود: محور غربی-یهودی-عربی که موفقیت ایران اسلامی و همپیمانانش در مقابل استکبار جهانی و همپیمانانش در منطقه از جمله داعش به چشم می خورد، اکنون برای ضربه زدن به ملت ایران و تضعیف آن استفاده می شود. روابطش با همسایگان.» آنها به جنگ نرم شده اند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اهمیت جنگ نرم افزود: امروزه جنگ نرم به مهمترین، مؤثرترین، کارآمدترین و البته پرهزینه ترین و در عین حال خطرناک ترین نوع جنگ علیه امنیت ملی تبدیل شده است. زیرا با کمترین هزینه می توان وحشتناک ترین آسیب را وارد کشور و ملت کرد، به عبارت دیگر در زمان جنگ نرم عزم ملت هدف قرار می گیرد و قدم به قدم یک ملت به میدان می آید. فروپاشی روانی، سیاسی، امنیتی، اجتماعی و البته فرهنگی.

رئیس سازمان بسیج رسانه تاکید کرد: بر اساس ارزیابی های موجود، حوادثی مانند حادثه اخیر، توسط دشمنان فرامنطقه ای و بازیگران منطقه ای و میدانی ترویج کننده پروژه ایران هراسی، به نمایندگی های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در کابل و هرات حمله کرده است. در افغانستان.” ملت بزرگ ایران و افغانستان آسیب خواهد دید.

محمدیان در بخشی دیگر از گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه های سازمان بسیج رسانه برای مقابله با پروژه ایران هراسی، گفت: با طرح ایران هراسی و حفظ امنیت ملی، بدون ساخت و ساز دفاع و دفاع امکان پذیر نیست. ظرفیت تهاجمی در عرصه رسانه به همین دلیل در ماه های اخیر برای اولین بار در کشور موضوع «رسانه و امنیت ملی» مورد توجه جدی سازمان بسیج رسانه قرار گرفته است و این سازمان به عنوان نهادی مترقی و پیشرو در عرصه رسانه. به دنبال تقویت و ارتقای ظرفیت‌های رسانه‌ای کشور به‌ویژه در حوزه آموزشی با فراهم کردن زمینه‌های تقویت امنیت ملی در برابر طرح «ایران‌هراسی» است.

وی در این خصوص گفت: با توجه به حمله به نمایندگی های ما در افغانستان، سازمان بسیج رسانه کشور با همکاری موسسه مطالعات و تحقیقات بین المللی ابرار معاصر تهران، انجمن اساتید مسلمان دانشگاه، وزارت امور خارجه امور، مرکز فرهنگی رسانه و سازمان ها و نهادهای متعدد دیگر در 15 اردیبهشت ماه به مناسبت سالگرد حمله خونین به سفارت ایران در لندن که در اردیبهشت 1359 به شهادت رسید و به شهادت رسید. همایش تخصصی «بررسی حملات به دیپلماسی مأموریت های جمهوری اسلامی ایران از منظر حقوق بین الملل» با حضور تعدادی از دیپلمات های کشورمان در فرهنگسرای رسانه تهران برگزار می شود.

لازم به ذکر است در این همایش که با حضور مقامات کشوری و لشکری ​​برگزار می شود، علاوه بر معرفی کتاب «حفاظت و امنیت دیپلماتیک» نوشته دو پژوهشگر جوان کشورمان «شهید سید عباس» لواسانی به عنوان اولین شهید روزنامه نگار و فعال رسانه ای در نمایندگی های دیپلماتیک کشورمان شهید حادثه 15 اردیبهشت 1359 لندن تجلیل می شود.

انتهای پیام/