فرهنگ و هنر

تعطیلی ۵ روزه روزنامه های کشور/فعالیت در فضای مجازی

بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با تاج به مدت 5 روز ، اکثر روزنامه های کشور منتشر نمی شوند. بیشتر مدیران مسئول روزنامه ها تعطیلی چاپخانه ها و عدم توزیع را از دلایل تعطیلی روزنامه ها در این چند روز عنوان کردند ، اما معتقدند به هر حال فعالیت رسانه ای آنها از طریق درگاه های مجازی ادامه خواهد داشت.

علیرضا خانی – مدیر روزنامه اطلاعات – وی در پاسخ به س Isال گیلونا در مورد وضعیت انتشار این روزنامه در تعطیلات ، توضیح داد: ساختمان ما بسته است ، از طرف دیگر توزیع امکان پذیر نیست ، مردم نیز باید در خانه باشند. ما به درخواست دولت لیبی گفتیم. همچنین این سایت بسته خواهد شد و در صورت وجود اخبار مهم به صورت آنلاین منتشر می شود.

سردبیر روزنامه تأکید کرد: “به عنوان یک رسانه ، وقتی این هشدارها را می دهیم ، ما نیز باید شرکت کنیم”. در حال حاضر اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی در حال انجام است. از نظر پروتکل های بهداشتی ، خرید روزنامه خطرناک است. چون باعث می شود مردم بیرون بیایند.

مهدی رحمانیان – مدیر اجرایی روزنامه شرق وی با اعلام تعطیلی این روزنامه در تعطیلی آینده ، به گیلونا نیز توضیح داد: وب سایت شرق و سایر کانال های ارتباطی ما فعال است. اگر خبر مهم است ، به صورت آنلاین ارسال می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه موضوع تعطیلی به طور خاص توضیح داده نشده است ، گفت: “اگر به دلیل تعطیلی است ، باید به طور دقیق مشخص شود.” اعلام تعطیلی از دوشنبه 25 اوت تا شنبه 30 اوت باعث سرگیجه شد. با این حال ، به دلیل بسته شدن توزیع ، انتشار روزنامه مربوط نیست.

همچنین مهدی عرفاتی – مدیرعامل جام جم وی از تعطیلی روزنامه جام جم در تعطیلات آتی خبر داد و در مورد نشر آنلاین این روزنامه به گیلونا ، با تأکید بر اینکه فعالیت رسانه ای هرگز تعطیل نیست ، گفت: «انتشار روزنامه در حال حاضر مرتبط نیست. فعالیتهای اطلاعاتی و رسانه ای ما از طریق درگاه های مجازی ادامه می یابد. به دلیل ممنوعیت رانندگی ، امکان توزیع وجود ندارد ، امکان چاپ نیز بی ربط خواهد بود.

بهروز بهزادی – رئیس شورای سیاستگذاری روزنامه «اعتماد» وی با اعلام انتشار آنلاین این روزنامه در ایام تعطیل ، به گیلونا گفت: “چاپ روی کاغذ نخواهیم داشت ؛ زیرا چاپخانه تعطیل است. همین امر در مورد کیوسک ها نیز صادق است. در نتیجه ، با صفحات کمتری به صورت آنلاین منتشر خواهیم کرد. همکاران ما. در تحریریه آنلاین هستند و نیروهای فنی و تحریریه در تعطیلات آماده خواهند بود.

بر اساس این گزارش ، روزنامه همشهری از 25 تا 30 آگوست منتشر نمی شود. در اطلاعیه ای که در کانال تلگرامی این روزنامه منتشر شده است آمده است: “بر اساس تأیید ستاد کرونا و تأکید بر تعطیلی سراسری ، روزنامه همشهری نیز اعلام کرد که تا یکشنبه تعطیل است.”

روزنامه های سازندگی ، جمهوری اسلامی و خراسان پیشتر اعلام کرده بودند که تا شنبه آینده تعطیل هستند و به صورت چاپی منتشر نمی شوند.

انتهای پیام