فرهنگ و هنر

تقدیر فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) از دست‌اندرکاران اجرایی کنگره ملی ۳۰۰۰ شهید استان ایلام

گیلونا/ ایلام سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) با صدور پیامی از ستاد اجرایی کنگره ملی 3000 شهید استان ایلام تقدیر و قدردانی کرد.

به نام خدا
لَا الَّذینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا لْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ ُرْزَقُونَ.

اختتامیه کنگره باشکوه سرداران و 3000 شهید استان ایلام به اوج عظمت و جوشش چشمه های زلال آن رسیده است که به برکت خون پاک این عزیزان حرکتی جهادی و امیدبخش است. خدمت شما عزیزان آغاز شده است و سه سال انقلاب اسلامی آغاز شده است که به عنوان فرهنگ و آرمان برگرفته از سنت و مکتب شهدا راه خود را پرشورتر از گذشته ادامه می دهد.

خداوند متعال را شاکریم که در آستانه برگزاری اجلاس های پایانی کنگره، فرصت دیدار خادمان کنگره شهدا با رهبر معظم انقلاب فراهم شد و فرمودند: مدتی برخی از حوزه های آن به هم خورد. دست دشمن، اما مانند کوه ایستاده بود».

کنگره 3000 شهید استان ایلام با همه دستاوردها و پیامدهای گرانبهای خود پیامی داشت و تأیید کرد که در راه خدا ترس و دردی نیست و باید بدون تردید در برابر وسوسه های دشمن به راه خود ادامه داد و به آن رسید. ارتفاعات پیشرفت و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی باید سختی ها و مشکلات را تحمل کند و نمونه بارز آن صبر و استقامت مردم غیور ایلام در دوران دفاع مقدس بود که مشکلات و کمبود امکانات مادی نه تنها مانع رشد و نمو آنها نشد. نهضت، بلکه باعث شکل گیری و ظهور جوانان نخبه شد و مانند شهید رضایی نژاد شد که از ترس نبوغ علمی خود، ناجوانمردانه و ناجوانمردانه توسط دشمنان این ملت به قتل رسید.

امروز فضای سرزمین دلاور ایلام به عطر دل انگیز 3000 کبوتر بالدار خون آلودی که خون پاکشان اکسیری از دانش و غیرت را برای همیشه در این سرزمین جاودانه کرده است عطرآگین شده است و مملو از افسانه های بی نظیر درباره نقش طلاب، روحانیون، فرهنگیان و دانش آموزان، دانش آموزان، رزمندگان عشایر، ورزشکاران و شهدای زن که در اجلاسیه پایانی کنگره شهدا با اجلاسیه های پرشور در شهرستان ها ختم شد، این فرصت را فراهم کرد تا توشه های ارزشمندی را برای سال های آینده و برای نسل‌های آینده آثار و خاطرات شهدا، رزمندگان و ایثارگران باید در قالب‌های هنری و تصویری، کتاب، فیلم و… ظاهر شود.

از تلاش های جهادی و 24 ساعته اعضای کنگره ملی 3000 ایلام و بالاتر از همه نماینده ولی فقیه در ایلام به عنوان رئیس شورای سیاسی کنگره، استاندار سابق و فعلی استان مطلع هستم. اسلام و معاونین ایشان، مردم مجلس شورای اسلامی، نماینده محترم مردم اسلام در مجلس خبرگان رهبری، وزیر آموزش و پرورش، مهمانان ویژه مراسم اختتامیه به ویژه سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده در فرماندهی سپاه پاسداران، فرماندهان سپاه استان، شخصیت های کشوری و لشکری، مدیرکل محترم دادگستری، فرمانداران و بخشداران، عشایر و عشایر، ائمه جمعه و جماعات، سمینارها، صدا و سیمای مرکز ایلام، همکاران پرتلاش امیرالمومنین سپاه مومنین، فرماندهان سپاه ناحیه و حوزه مقاومت، تیپ 11 امیرالمومنین (ع)، اقشار مختلف بسیج، گردان های ف راتلی و بسیج خواهران، مدیران 21 کمیته اجرایی کنگره، مدیران ادارات و نهادها، سازمان تبلیغات اسلامی و بویژه بنیاد هنر، شهید و امور ایثارگران، منابع طبیعی، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، اعضای ستاد مردمی یادواره های شهرستان، خانواده های شهدا، رزمندگان، ایثارگران و پیشکسوتان جهاد و شهادت، هنرمندان و انقلابیون متعهد به ویژه گروه هنری مهنا و تئاتر رزمی فرهنگی رقص پرچم، مسئولین نمایشگاه دائمی ساختمان مرکز ایلام، اصحاب رسانه و مطبوعات، پژوهشگران، شاعران و نویسندگان، فرهنگیان، دانشجویان، شرکت ها و بازاریان، شوراهای شهرداری و مردم استان که در قالب برنامه های کنگره بزرگ شهدا، یاد و خاطره شهدا در شهر و دیار طنین انداز می شود. از قهرمان قهرمان ما بسیار قدردانی می کنم. خدا را شکر می کنم و برای ادامه موفقیت و مووی دعا می کنم من در راه شهدا برای همه دروغ می گویم.
انتهای پیام/