فرهنگ و هنر

تقدیر ویژه جشنواره مونیخ از «برادران لیلا» 

فیلم «برادران لیلا» در سی و نهمین جشنواره فیلم مونیخ آلمان مورد تحسین ویژه هیئت داوران قرار گرفت.

به گزارش گیلونا، «برادران لیلا» در جدیدترین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه «سینماستر» جشنواره فیلم مونیخ آلمان به نمایش گذاشته شد و از سوی هیئت داوران بخش اصلی جشنواره مورد توجه ویژه قرار گرفت.

در این بخش، فیلم ژاپنی «دالال» ساخته هیروکازو کوریدا برنده جایزه بهترین فیلم بین المللی جشنواره شد.

«دهکده» پیش از این برنده جایزه بهترین فیلم بخش اصلی رویداد در بخش رقابتی هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن از سوی هیئت داوران فدراسیون بین المللی منتقدان فیلم (فیپرشی) شده بود.

در خلاصه فیلم «برادران لیلا» می خوانیم: لیلا در 40 سالگی تمام زندگی خود را صرف مراقبت از پدر و مادر و چهار خواهر و برادرش کرده است. در کشوری که درگیر تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی است، خانواده دائماً تحت چالش قرار می‌گیرد و زیر بار بدهی فرو می‌پاشد. لیلا در حالی که خواهر و برادرهایش برای گذران زندگی تلاش می کنند، نقشه ای می اندیشد تا با راه اندازی یک تجارت خانوادگی، آنها را از فقر نجات دهد. لیلا در حالی که نیاز مبرمی به حمایت مالی دارد، متوجه می شود که پدرشان اسماعیل مخفیانه یک میراث خانوادگی را پنهان می کند. او این میراث را به عنوان تلاشی برای تبدیل شدن به ایلخانی جدید ایل، بالاترین افتخار در سنت ایرانی، حفظ کرد. این حادثه در خانواده‌ای که از قبل شکننده است، ویران می‌کند. با بدتر شدن وضعیت سلامتی پدر، اقدامات هر یک از اعضای خانواده به تدریج خانواده را به انفجار نزدیک می کند.

ترانه علیدوستی، نوید محمدزاده، سعید پورصمیمی، فرهاد اصلانی، پیمان معادی، محمد علیمحمدی، نیره محمدی و مهدی حسینی نیا بازیگران این فیلم هستند و شرکت فرانسوی «وایلد باچ» نیز بخش بین المللی این فیلم را بر عهده دارد.

جشنواره بین‌المللی فیلم مونیخ از ۲۳ ژوئن تا ۲ جولای در آلمان برگزار شد.

انتهای پیام