فرهنگ و هنر

تنها ملاک ارزیابی انسان، نه اعمال بلکه احوال او است

تنها معیار برای ارزیابی شخص ، اقدامات او نیست بلکه شرایط اوست

گیلونا / قم حجت الاسلام ضیایی گفت: نباید به حقایق تکیه کرد و به خود افتخار کرد؛ آدم (ع) کسی بود که همه در برابر او سر تعظیم فرود آوردند ، اما شیطان او را فریب داد و رشد او متوقف شد.

حجت الاسلام ضیایی در آخرین شب مراسم عزاداری شهدای هنر و رسانه در استان قم گفت: از آنجا که شیطان گفت “من همه را اغوا می کنم”. چگونه می توان فهمید که این اغواگری صورت گرفته است یا خیر؟ در این مورد ، در سوره بقره ، آیه 256 ، آمده است که غای در برابر رشد و رشد به معنای تفاوت امروز و دیروز است.
وی با استناد به همین آیه ، افزود: برای درک قرآن کار کمی انجام شده است. ترجمه اجتهادی قرآن بسیار مهم است. به عنوان مثال ، “لاکره فیاد الدین” معمولاً به عنوان “در دین واجب نیست” ترجمه می شود ، اما برخی از بزرگان در ترجمه اجتهادی نامه ها در واقع اظهار کرده اند که اگر اکراه با “علی” همراه باشد به معنای اجبار است ، اما با فی الد -آیا آمده است و هیچ چیز بدی در اصل دین وجود ندارد.
حجت الاسلام ضیایی همچنین اظهار داشت: شهدای کربلا نگران یاری امام حسین (ع) بودند ، حتی خود را در برابر او حفظ کرده بودند و نگران بودند که ممکن است جای کمی برای کمک او باقی بگذارند؛ از این موارد می توان دریافت که بالاترین خدمات باید با کمترین انتظارات باشد.
وی تاکید کرد که نباید روی امور خیریه خود حساب کرد: نمی توان به حقایق و بر شیطان تکیه کرد. معیار ارزیابی یک فرد فقط شرایط او است ، بنابراین آستانه تحمل باید افزایش یابد و نباید متکبر باشد. آدم (ع) کسی بود که همه در برابر او سر تعظیم فرود آوردند ، اما شیطان او را فریب داد و رشد او متوقف شد.

انتهای پیام