فرهنگ و هنر

توریست ها بیشتر از خودمان مشتری نقاشی قهوه خانه ای هستند!

نرگس عشقی ، نقاش کافه ای که کارهایش اخیراً در کافه فلسفه به نمایش گذاشته شده است ، “ترکیبی از هنرمندان در خلق آثار با موضوعات مشابه” را یکی از دلایل کاهش محبوبیت این سبک نقاشی ایرانی عنوان می کند.

“تخیل عاشورایی” عنوان نمایشگاهی است که در 22 اوت 1400 افتتاح شد و به نمایشگاه آثار نرگس عشقی با موضوع نقاشی قهوه اختصاص دارد. این هنرمند با اشاره به اینکه برگزاری این رویداد یک فعالیت جمعی نیست ، به گیلونا گفت: این رویداد ممکن است در راستای این فرهنگ اصیل ایرانی- اسلامی باشد.

این هنرمند با تأکید بر اینکه به دلیل وضعیت فعلی از نظر تاج ، این رویداد نه باز می شود و نه بسته می شود ، درباره نقاشی قهوه گفت: نقاشی کافه ها هنر افرادی است که با “نهاد هنر اصیل ایرانی” بوده اند. و نمک فرهنگ ملی و مذهبی شکل گرفت. ”

عشقی در ادامه دلایل کاهش استقبال هنرمندان جوان از این سبک نقاشی ایرانی را توضیح داد و دلایل مختلفی را برشمرد.

به گفته این هنرمند ، در حال حاضر به دلیل نداشتن پایگاه داده کامل و به تبع آن عدم دسترسی مردم به هنر نقاشی خیال انگیز و هنرمندان این حوزه ، مخاطبان وی تنها گردشگران ، گردآورندگان و علاقه مندان به این حوزه را شامل می شود. رشته . به گفته وی ، یکی از دلایل کاهش محبوبیت این نقاشی ، فقدان هنرمندان در خلق آثاری با موضوعات مشابه است.

این هنرمند با تاکید بر اینکه قلم هر نقاشی با نقاشی دیگر متفاوت است ، اظهار داشت: “هر هنرمند قلم مخصوص خود را دارد و این تفاوت بین آثار هنرمندان را ایجاد می کند”.

به گفته عشقی ، نقاشی با قهوه یکی از سبک هایی است که می تواند با هنرهای دیگر ترکیب شود و اگر این اتفاق بیفتد ، شاهد خلق آثار جدید اما بدیع خواهیم بود که این اتفاق خوبی است.

نقاش با اشاره به عدم نظم در چیدمان آثار خود در کافه فلسفه ، گفت: “چیدمان آثار در کافه بیشتر بر اساس فضای موجود بود و نظم خاصی وجود ندارد”.

انتهای پیام