فرهنگ و هنر

توضیحات رئیس صداوسیما درباره حق پخش فوتبال ها و گفت وگو با مقامات عالی کشور

رئیس سازمان صدا و سیما از مذاکره با وزارت ورزش برای حق پخش فوتبال لیگ برتر خبر داد. پیمان جبلی همچنین درباره مصاحبه تلویزیونی اخیر با رئیس جمهور که انتقاداتی را در خصوص نحوه طرح سوالات و درخواست های مردم به دنبال داشت، اظهار نظر کرد.

رئیس سازمان صدا و سیما که در حاشیه مراسم روز دانشجو با گیلونا گفت وگو کرد، در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای پخش مسابقات لیگ برتر و مذاکره با سازمان ورزش و جوانان دارید؟ وی تصریح کرد: با وزیر ورزش به توافق رسیده ایم که برای یافتن راه حل عادلانه در این زمینه مذاکره کنیم تا بتوانیم به آن راه حل برسیم و حق انتقال آن سهم و سهم خود به ورزش را داشته باشیم. ما معتقدیم هم ورزش از پخش و پخش برنامه های ورزشی سود می برد و هم صدا و سیما از پخش رویدادهای ورزشی سود می برد. این یک منفعت متقابل است که هر دو به دست می آوریم. بنابراین یافتن یک فرمول مشترک خیلی سخت نیست. با وزیر محترم ورزش قرار گذاشته ایم که بنشینیم و انشالله این راه حل را پیدا کنیم.

جبلی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا صداوسیما برنامه ای برای گفت و گوی صریح و الهام بخش دارد؟ وی گفت: برنامه گفت و گو محوری با محوریت نقد رادیویی را طراحی خواهیم کرد. از آنجایی که ما به بررسی های منصفانه همراه با راه حل ها نیاز داریم، این بررسی ها به ما کمک می کند تا راه حل ها را دقیق، شفاف و منصفانه کنیم. بنابراین ما در صداوسیما برنامه ای برای شنیدن نقدها و راهکارها خواهیم داشت.

رئیس سازمان صداوسیما درباره انتقاد از روند تلویزیون در مصاحبه اخیر رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا گفت و گو با چالش های بیشتری انجام می شود؟ وی گفت: امیدواریم در گفت و گوهای آتی نهاد رسانه ای ریاست جمهوری با مشارکت صدا و سیما بتواند نقش سازنده تری در رساندن صدای مردم و درخواست از مسئولان و مصاحبه های منصفانه مورد نیاز ایفا کند. مقامات کشور».

پیمان جبلی که به مناسبت روز دانشجو با نمایندگان تشکل های دانشجویی، نشریات و نخبگان دانشجویی در دانشگاه صدا و سیما دیدار کرد، درباره مطالبات دانشجویان صدا و سیما گفت: علاوه بر مطالبه، تحول را نیز فراهم کنید. یعنی یک درخواست دو طرفه است. طلبه از ما طلب دارد، ما هم از دانشجو می خواهیم به ما کمک کند و این گروه را در اداره کار مسئول می دانیم.

انتهای پیام/