فرهنگ و هنر

ثبت نام جشنواره بیست و هفتم قرآن و عترت وزارت بهداشت آغاز شد

با افتتاح پوستر و سامانه بیست و هفتمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه های علوم پزشکی کشور، در حاشیه نشست کارشناسان گروه های قرآن و عترت، ثبت نام برای شرکت در این بزرگوار آغاز شد. رویداد دانشجویی

به گزارش گیلونا، در این جلسه قرآنی، آیین نامه اجرایی بیست و هفتمین جشنواره قرآن و عترت برای کارشناسان قرآن و عترت دانشگاه ها، مراکز و سازمان های تابعه تشریح شد و با ثبت نام یکی از قاریان و نخبگان قرآنی حاضر در جلسه (دکتر) صولتی، مدیر گروه علوم پزشکی دانشگاه ارومیه) در سامانه جشنواره، ضبط رسمی این جشنواره قرآنی آغاز شد.

دکتر جواد باقری رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه جشنواره قرآن و عترت شامل 6 بخش آوایی، ادبی، پژوهشی، فناوری، آموزشی و هنری و 53 رشته است، افزود: قرآن و عترت. جشنواره یکی از بسترهای تبلیغ، ترویج و تعمیق معارف قرآنی و کشف استعدادهای قرآنی در دانشگاه هاست.

وی ادامه داد: بیست و هفتمین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مانند سال‌های گذشته در دو مرحله دانشگاهی و کشوری برگزار می‌شود و در گروه دانشجویان بخش‌های مختلف نیز برگزار می‌شود. مرحله کشوری

باقری بیان کرد: با تلاش خالصانه همکاران خدمات قرآنی در دانشگاه ها و با تبلیغات گسترده و خوبی که در تمامی حوزه های مختلف آموزشی، دانشجویی، بهداشتی و درمانی دانشگاه ها صورت خواهد گرفت، انشاالله همانند دوره های گذشته شاهد حضور گرم علاقمندان در این جشنواره باشیم.

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت همچنین بر لزوم شناسایی استعدادها و مهارت های درون سازمانی برای استفاده در بستر فعالیت های قرآنی در دانشگاه ها تاکید کرد و خاطرنشان کرد: دانشگاه ها با استفاده از نخبگان و اعتبارات شناسایی شده در این زمینه از فعالیت های دینی و قرآنی، گام های موثری در راستای تکریم این عزیزان برداریم.

در ادامه مسعود وادی پور رئیس اداره تبلیغات و ترویج کانون قرآن و عترت وزارت بهداشت در حاشیه این مراسم گفت: ثبت نام در جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت از آبان ماه ادامه دارد. 11 لغایت 30 آذرماه سال جاری و مرحله دانشگاهی آن در نیمه اول آذرماه برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: جامعه دانشگاهی از جمله اساتید; کارکنان و دانشجویان علوم پزشکی می توانند با ورود به سامانه جشنواره در این رویداد بزرگ قرآنی-دانشگاهی ثبت نام کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، در این جلسه پیرامون برنامه های عملیاتی دبیرخانه کانون قرآن و عترت و هیئت های مذهبی استان بحث و تبادل نظر شد. مرکز قرآن و عترت با حضور رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت.

انتهای پیام