فرهنگ و هنر

جامعه بزرگ ۴۳.۵درصدی دوستداران مطالعه در ایران

گیلونا/ سمنان پنجمین دوسالانه بهترین کتاب استان سمنان با حضور دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهندس هاشمی استاندار سمنان، دکتر جلالی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه شاهرود و جمعی از نویسندگان و هنرمندان برگزار شد. از استان سمنان

دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سابقه درخشان شاهرود در عرصه معارف و عرفان گفت: شهر شاهرود به برکت مشاهیر بزرگی که دارد همچون نقطه ای نورانی در اقلیم ایران بزرگ می درخشد.

وی بر اهمیت کتاب در فرهنگ ایرانیان تاکید کرد و افزود: حوزه کتاب علیرغم وجود فناوری های نوین به عنوان مهم ترین حوزه فرهنگی کشورمان شناخته می شود.

وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی مردمی بسیار فرهنگی و متفکر هستند، سرانه را در کشورمان مطالعه کردند و تصریح کرد: بر اساس مطالعات و تحقیقات انجام شده در فروردین 1401 بالغ بر 43، 5 درصد از مخاطب علاقه مند است کتاب می خوانند و به طور متوسط ​​روزی 30 دقیقه مطالعه می کنند

اسماعیلی به فرهنگ والای ایران اسلامی و جایگاه کتاب در آن اشاره کرد و خاطرنشان کرد: ما باید هنر داشته باشیم که کالاهای خود را به جهانیان نشان دهیم.

وی با تقدیر از توجه مسئولان استانی به حوزه فرهنگ و هنر گفت: استاندار سمنان به عنوان استاندار فرهنگ خود را موظف به حمایت از حوزه فرهنگ و هنر می داند.

عضو کابینه سیزدهم می افزاید: توجه ویژه به طرح ها و اقدامات فرهنگی و هنری از جمله کارهای دکتر است. رئیسی و کابینه سیزدهم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در دیدار با جبهه فرهنگی انقلاب در دامغان گفت: از ابتدای دولت مردمی آیت الله رئیسی حوزه فرهنگ به شکل ویژه ای دیده شده است. .

اسماعیلی افزود: یکی از ویژگی های حوزه فرهنگ این است که اگر موضوعی در این حوزه با اجماع همراه نباشد امکان پیشرفت وجود ندارد.

سلام فرمانده شما استفاده درست از هنر را نشان دادید

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی با حضور یک جریان نواندیشی دینی که ریشه در سنت ها دارد و معتقد به تعامل با پدیده های نوظهور است، پیش می رود.

وی بر اهمیت هنر تاکید کرد و افزود: موسیقی ابزاری عالی برای تبیین بسیاری از مسائل است، به عنوان مثال می توان به سرود انقلابی سلام فرمانده اشاره کرد که مؤید استفاده صحیح از هنر است.

وی با تاکید بر اینکه تصور اینکه انقلاب اسلامی هیچ ارتباط و تعاملی با هنرمندان ندارد ظلم بزرگی است، افزود: جریان فرهنگ و هنر باید برای ظهور معارف دینی باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما به صراحت از حوزه فرهنگ در چارچوب احکام دینی و اسلامی حمایت می کنیم. وی افزود: حراست از حدود احکام الهی در عرصه هنر خط قرمز ما در وزارت فرهنگ و رهبری است.

اسماعیلی وعده داد: موضوعات مطرح شده از سوی مسئولان و هنرمندان شهرستان دامغان در حد توان پیگیری و بررسی خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه بر اساس مصوبه کارگروه فرهنگی دولت، تمامی مصوبات و لوایح دولت سیزدهم باید پیوست فرهنگی داشته باشند.

وی با بیان اینکه جایگاه فرهنگی در همه پروژه های بزرگ عمرانی دیده می شود، گفت: مساجد، حسینیه ها و تکایا باید محور فعالیت های فرهنگی کشور باشد و از این رو فعالیت های فرهنگی جدید در دولت مردمی با محوریت مساجد، نمازخانه ها و تکایا خواهد بود. شکل گرفت. گرفته شده

انتهای پیام/