فرهنگ و هنر

جزئیات برگزاری دومین یادواره روایتگری سردار مقاومت

در آستانه سومین سالگرد شهادت شهدای مقاومت، سپهبد شهید پاسدار سلیمانی در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.

به گزارش گیلونا، حمیدرضا افتخاری، دبیر دومین یادواره روایتی سردار مقاومت «نشان سلیمانی» گفت: توجه به مقام شامخ شهدا به ویژه شهدای جبهه مقاومت، شهید مدافع حرم حج. قاسم سلیمانی از اهمیت خاصی برخوردار است. به همین منظور معاون صداوسیما در آستانه سومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی در نظر دارد با برنامه ریزی های انجام شده دومین یادواره روایت سردار مقاومت «نشان سلیمانی» را برگزار کند.

وی در ادامه با بیان اینکه این مراسم با موضوعات کلیدی مختلفی از جمله «تبیین مکتب حاج قاسم»، «مرد در میدان عمل» و «جنبه های شخصیتی امیرالقلوب» همراه خواهد بود، گفت: و ادامه می دهد: دومین خاطرات روایی فرمانده مقاومت «نشان سلیمانی» در دو بخش تخصصی و عمومی می گذرد.

افتخاری ادامه داد: بر این اساس و در بخش حرفه ای، تولیدات تمامی شبکه های رادیویی مراکز استان ها و معاونت صدا در قالب های مستند، قصه گویی، برنامه ترکیبی، صدای مردم و برنامه های با محتوای تولیدی قابل دریافت است. توسط کاربران و نویسندگان برنامه می توانند آثار خود را آپلود کنند.در قسمت محبوب علاقه مندان می توانند در سه قسمت خاطره گویی، شعر و بازیگری و همچنین قصه گویی برای نوجوانان زیر 18 سال شرکت کنند.

وی در خصوص زمان و نحوه ارسال آثار نیز گفت: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را تا 24 آذرماه از طریق سایت یادواره به نشانی «Neshanesolimani.irib.ir» بارگذاری کنند.

دبیر دومین یادواره روایتی سردار مقاومت «نیشان سلیمانی» یادآور شد: دومین یادواره روایتی سردار مقاومت «نیشان سلیمانی» با حضور سازمان ها و نهادهای مختلف از جمله معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، وزارت میراث فرهنگی، شهرداری تهران، سازمان انرژی اتمی، وزارت آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان حمل و نقل جاده ای کشور دوشنبه 12 آذر ساعت 18: 00 در اتاق خلیج فارس موزه دفاع مقدس.

انتهای پیام