فرهنگ و هنر

جنبش دانشجویی با اقتدار علمی همراه است

عضو هیات علمی:

روح الله زارع گفت: جنبش دانشجویی در کشور همواره با روحیه استکبارستیزی و اقتدار علمی همراه بوده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیضا، روح الله زارع رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضا در دیدار دانشجویان و دانشگاهیان بایضا با امام جمعه و فرماندار شهرستان، دانشجو را مظهر بیگانه ستیزی خواند. بیضا 25 آذر روز دانشجو را در این واحد دانشگاهی و مرجع علمی و پژوهشی برگزار کرد و گفت: بی شک جنبش دانشجویی در کشور همواره با روحیه استکبارستیزی و اقتدار علمی همراه بوده است که دانشجویان همواره نقش آفرینی خواهند کرد. نقش پیشرو و مهمی به عنوان سرمایه های اصلی در پیشرفت و دستاوردهای کشور دارد.

وی فضای سخنرانی دانشجویی را فضای دینی و اخلاقی معرفی کرد و افزود: برگزاری و توجه به جلسات آزاداندیشی و سخنرانی در دانشگاه ها می تواند به تقویت این فضای دینی کمک کند.

**دانشجو در اسلام به صورت ویژه تعیین شده است

امام جمعه بیضا نیز می فرماید: شاگرد و دانش آموز بودن در دین مبین اسلام دستور خاصی است، چنان که در سوره مجادله آیه 11 آمده است: «خداوند به اهل ایمان و ایمان، منزلت و درجات بزرگی عطا می کند. به دست آوردن دانش”؛ بدین ترتیب دانش آموز می تواند با ارتباط با خداوند متعال در راستای پرورش روحیه تعالی انسانی و خدمت به کشور گام بردارد.

حجت الاسلام محمدجواد درویشی رسالت طلبه را در کنار درس آموزی، عدالت خواهی و عدالت خواهی معرفی کرد و ادامه داد: طلبه باید مدام مطالبه گر باشد و روش صحیح رسالت خود را مدبرانه، علمی و خیرخواهانه در راستای تعالی ایران اسلامی و تعالی ایران دنبال کند. رفع دغدغه های مهم کشور

وی با اشاره به تلاش های دشمنان نظام در فضای مجازی گفت: امروز استکبار جهانی توجه ویژه ای به فضای مجازی داشته است به طوری که با صرف هزینه های بسیار بالا درصدد تخریب و تشویش جامعه است. بنابراین نقش دانشجویان و اساتید در فضای مجازی به عنوان افسران جنگ نرم برای خنثی کردن توطئه ها و خباثت های دشمنان بسیار مهم و ضروری است.

به گزارش خبرنگار آنا، در پایان جلسه پرسش و پاسخ با موضوعات و موضوعات روز با اهدای گل از دانش آموزان قدردانی شد.

انتهای پیام/