فرهنگ و هنر

جوایز سزار: ورود متهمان جنسی ممنوع

جوایز سزار، معتبرترین جوایز فیلم فرانسه، اعلام کرده است که هر کسی که مظنون به آزار جنسی باشد از مراسم اهدای جوایز ماه آینده حذف خواهد شد.

به گزارش گیلونا، به نقل از گاردین، پس از اینکه مشخص شد «سوفیان بناسر» ستاره نوظهور سینمای فرانسه به دلیل دو اتهام تجاوز و تجاوز تحت بازجویی پلیس قرار دارد، بیم آن می رود که در مراسم سالانه سزار موسوم به «سزار» تظاهرات شود. اسکار سینمای فرانسه، در تاریخ 25 فوریه بود و اکنون برگزارکنندگان این جوایز تاکید کرده اند که از ورود افراد متهم به اخلاق جلوگیری می کنند.

بناسر 25 ساله که منکر اتهاماتش می‌شود، برای بازی در فیلم Forever Young که درباره گروهی از دانشجویان تئاتر در دهه 1980 بود، نامزد دریافت جایزه سزار شد، اما آکادمی فیلم فرانسه نام او را از این دسته حذف کرد. از سال.

تصمیم جوایز سزار همچنین به دنبال اعتراضات در مراسم 2020 است که رومن پولانسکی، محکوم به تجاوز به یک کودک در دهه 1970، جایزه بهترین کارگردانی را دریافت کرد و تغییرات عمده ای را در آکادمی سزار ایجاد کرد.

آکادمی سزارز در بیانیه‌ای اعلام کرد که هرکسی که به دلیل خشونت، به ویژه جنسی یا جنسیتی با احتمال زندان مواجه شود، از رویداد آتی حذف خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: مقرر شد افرادی که به دلیل اعمال خشونت آمیز تحت تعقیب قوه قضائیه قرار گرفته اند به احترام قربانیان احتمالی در این مراسم شرکت نکنند.

«سوفیان بناسر» بازیگری بود که در ماه نوامبر به دلیل اتهامات اخلاقی از فهرست نهایی جوایز سزار حذف شد، در حالی که والریا برونی-تدسکی کارگردان فیلم «همیشه جوان» اتهامات علیه این بازیگر را محکوم کرد و گفت که اشتباه رسانه ای را بخوانید.

چهل و هشتمین دوره جوایز سزار در 24 فوریه 2023 (5 مارس) برگزار می شود و جایزه افتخاری امسال به کارگردان آمریکایی دیوید فینچر اهدا می شود.

انتهای پیام