فرهنگ و هنر

حضور ایران در نمایشگاه مجازی کتاب مکزیک

سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب گوادالاخارا در مکزیک امروز با مشارکت خانه کتاب و ادبیات ایران عملا افتتاح شد.

سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب گوادالاخارا ، بزرگترین نمایشگاه کتاب اسپانیایی زبان در جهان با بیش از 828000 بازدید کننده در سال گذشته ، به گفته برگزارکنندگان نمایشگاه ، دومین نمایشگاه بزرگ بعد از فرانکفورت است. این بزرگترین نمایشگاه کتاب در جهان است و امسال به منظور جلوگیری از پخش شدن تاج ، عملاً برگزار می شود.

تأکید این نمایشگاه بر فرهنگ و ادبیات به زبان اسپانیایی است و بنابراین هر ساله یکی از شهرهای جهان که حداقل بخشی از مردم به این زبان صحبت می کنند به عنوان مهمان افتخار انتخاب می شود و مقامات آن ویژگی های فرهنگی و ادبی شهر آنها موسیقی زنده ، تئاتر و فیلم نیز بخشی از نمایش است.

موسسه کتاب و ادبیات ایران ، به نمایندگی از صنعت نشر ایران ، در این نمایشگاه در دو زمینه کودک و بزرگسال به نمایش در می آید و کتابهای منتخب جوایز ادبی مانند جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی را به نمایش می گذارد. ایران و جایزه جلال آل احمد.

براساس این گزارش ، نمایشگاه بین المللی کتاب گوادالاخارا از 8 تا 16 دسامبر سال جاری (28 نوامبر تا 6 دسامبر 2020) از طریق انتشار محتوای دیجیتال در وب سایت نمایشگاه ، سیستم عامل های رسانه های اجتماعی ، تلویزیون ، دانشگاه گوادالاخارا و رسانه های عمومی در سراسر مکزیک. آمریکای لاتین ادامه خواهد یافت.

وب سایت نمایشگاه علاوه بر ابزارهای رایگان برای تسهیل مشاهده عنوان های سرمقاله ، یک بستر تجاری را برای کمک به متخصصان انتشارات برای دستیابی بهتر به تجارت ، آمار و اطلاعات مخصوص صنعت معرفی می کند.

نمایشگاه کتاب گوادالاخارا در مکزیک هر ساله به مدت 9 روز در ماه نوامبر برگزار می شود و 17000 ناشر ، نویسنده ، کتابدار و کتابفروش از بیش از 40 کشور جهان برگزار می کنند.

گوادالاخارا ، مکزیک به عنوان پایتخت کتاب جهان 2022 انتخاب شده است.

مدیرکل یونسکو اعلام کرد که این شهر به دلیل برنامه های خود برای مبارزه با خشونت و فرهنگ سازی برای صلح از طریق برنامه جامع سیاست های خود در زمینه استفاده از کتاب برای ایجاد تغییرات اجتماعی ، این عنوان را به دست آورده است. کتابها .

امسال کوالالامپور ، مالزی عنوان قهرمانی را بدست آورد و سال آینده تفلیس پایتخت کتاب جهان 2021 خواهد شد.

انتهای پیام