فرهنگ و هنر

حقوق کارمندان دولت چقدر افزایش می‌یابد؟

او در گفتگو با آنا بزرگ شد.

عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی جزئیات افزایش حقوق کارکنان دولت بر اساس لایحه تناسب حقوق کارکنان دولت و مستمری بگیران کشوری و لشکری ​​را تشریح کرد.

علی بابایی کارنامی، عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به جزئیات لایحه دولت برای تعدیل حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری ​​و لشکری، گفت: گفت: این اقدام دولت برای افزایش حقوق کارکنان با توجه به افزایش نرخ تورم است. ، قابل تقدیر است تا جایی که تاکنون افزایشی در حقوق کارکنان دولت در میانه سال صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: در صورت تصویب جزییات لایحه تناسب حقوق کارکنان کشوری و بازنشستگان کشوری و لشکری، حداقل حقوق مشمولان این لایحه به طور میانگین یک میلیون تومان افزایش می یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به حداقل حقوق پایه کارکنان دولت در سال جاری گفت: حداقل حقوق کارکنان دولت 5 میلیون و 600 هزار تومان است که در صورت تصویب جزئیات این لایحه، حقوق کارکنان دولت افزایش می یابد. به 6 میلیون و 600 هزار تومان افزایش یابد.

بابایی کارنامی ادامه داد: بر اساس این لایحه تمامی حقوق دولت اعم از کارمندان، بازنشستگان و بازنشستگان افزایش می یابد.

وی درباره زمان اجرای این لایحه در صورت تصویب در مجلس نیز گفت: بر اساس لایحه پیشنهادی دولت پیش بینی می شود افزایش حقوق کارکنان دولت از ابتدای شهریورماه امسال اجرایی شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه میزان افزایش حقوق مستمری بگیران بر اساس لایحه تناسب حقوق کارکنان کشوری و مستمری بگیران کشوری و ارتش را 900 هزار تومان عنوان کرد و تصریح کرد: بر این اساس: حق آنها نسبت به اعضای خانواده نیز تا دو برابر مبلغ فعلی افزایش می یابد که البته برای هر فرزند مبلغی در قبض وجود دارد.

انتهای پیام/4164/

انتهای پیام/