فرهنگ و هنر

خدابنده به یکی از قطب‌های گردشگری و زیارتی تبدیل می‌شود

گیلونا / زنجان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهرستان خدابنده در هفته های آینده میزبان بزرگداشت شیخ اشراق خواهد بود.

محمدمهدی اسماعیلی شب گذشته (30 تیرماه) در حاشیه جشن عید سعید قربان که در شهرستان خدابنده برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز توانستیم در حرم مطهر حضرت خضر نبی (علیه السلام) حضور پیدا کنیم. سالها تلاش می کنیم تا این کار را انجام دهیم، سپس با همکاری نهادهای استانی مراسمی در خور عظمت این پیامبر برگزار می کنیم.

وی افزود: حضرت قیدار نبی (ص) از نوادگان بزرگ ابراهیم خلیل الله است و باید به نسل جوان و عموم مردم معرفی شود.

این مسئول بیان کرد: تمام تلاش خود را می کنیم تا این نقطه درخشان تاریخ که هزاران سال مردم شهر میزبان این پیامبر بوده اند با اعتلای نام این پیامبر بزرگ به فضای فکری و دینی جدیدی در کشور تبدیل شود. .

اسماعیلی ادامه داد: در هفته های آتی این شهر میزبان بزرگداشت شیخ اشراق خواهد بود; همچنین رویدادهای شهری، استانی، ملی و بین المللی برای بزرگداشت شیخ اشراق تدارک دیده شده است و با آغاز کار برای بزرگداشت مفاخر این شهر، این منطقه در آینده نزدیک به یک مرکز بزرگ گردشگری و زیارتی تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حوزه کاغذ نیز محموله های جدید با ارز مناسب و با تعهد رئیس جمهور وارد می شود، می توان امیدوار بود که مشکل کاغذ به زودی برطرف شود، خاطرنشان می کند: در حوزه آسیب های اجتماعی از سال گذشته کار مهمی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شده است و با همکاری سایر نهادها شروع کردیم و معتقدیم می‌توانیم بخش مهمی از آسیب‌های اجتماعی را با رویدادهای فرهنگی و هنری درمان کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همچنین در نظر داریم با تکیه بر مهارت های دینی، مذهبی، فرهنگی و هنری گام های مهمی در این زمینه برداریم.

انتهای پیام