فرهنگ و هنر

درسی که هادی خانیکی با آشکار کردن بیماری اش یاد داد

هادی خانیکی – استاد علوم ارتباطات – که این روزها به دلیل بیماری تحت معالجه قرار دارد، پس از طی دوره درمانی، وضعیت عمومی خود را به خوبی تشریح می کند و همزمان در دانشگاه در زمینه تدریس و تالیف کتاب به فعالیت خود ادامه می دهد. دادن.

گفت و گوی گیلونا با هادی خانیکی را می خوانید که ابتدا برای احوالپرسی با استاد دانشجو انجام شد و سپس به این گفت و گو منتهی شد.

وضعیت عمومی خود را پس از تشخیص سرطان و شروع فرآیند شیمی درمانی بیان می کند: اخیرا دوره درمانی را در بیمارستان گذراندم و مرخص شدم و اکنون در خانه هستم و باید طی 6 ماه مراحل درمانی را به پایان برسانم. ادامه دارد.

این استاد دانشگاه حال عمومی خود را پس از یک مرحله درمان خوشبختانه مساعد توصیف می کند و با بیان اینکه همچنان در دانشگاه در زمینه تدریس فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر یک دوره درمانی و شیمی درمانی و کلاسی را نیز دنبال می کنم. عادات در خط

دکتر خانیکی در ادامه نگاه خود به این بیماری را اینگونه بیان می کند: همانطور که گفتم سعی می کنم از منظر ارتباطی به بیماری نگاه کنم. تجربه من این بوده است که اگر به اطلاعات صحیح تکیه کنیم بهتر است بیماری مخفی نباشد به همین دلیل تا جایی که اطلاع داشتم به ایشان اطلاع دادم و بقیه به لطف خدا و کار پزشکان بستگی دارد. .

سپس خاطرنشان می کند: ابراز محبت همه دوستان، دانش آموزان و افرادی که به من لطف داشته اند قطعا در درمان من موثر خواهد بود. باید گفت که هر فردی که بیمار می شود ممکن است بیشتر احساس کند که خدمات پرسنل پزشکی باید جدی گرفته شود. به ویژه از پزشکانم و همچنین کادر درمانی بیمارستان پارس که در آنجا بستری شدم که با نهایت دقت کار را دنبال کردند تشکر می کنم. البته فاز اول درمان را گذراندم و پنج مرحله دیگر باید گذرانده شود.

خانیکی در این گفت و گو بیانیه ای را لازم می بیند و بیان می کند: نکته ای به ذهن می رسد و گفتنش خوب است. در میان ابراز محبت هایی که دریافت کردم، پیامی دیدم که به دلیل وضعیت مالی عالی و شرایط خاص در یک بیمارستان خصوصی بستری شده ام. باید بگویم با توجه به اینکه عضو هیئت علمی دانشگاه هستم و بیمارستان پارس یکی از بیمارستان های طرف قرارداد دانشگاه بود، در این بیمارستان بستری شدم. وضعیت مالی من زیاد خوب نیست اما بد نیست. منظورم این است که برای درمانم مسیر عادی را طی می کنم و مسیر خاصی برایم وجود ندارد و همچنان محتاج دعا و لطف همه هستم.

در نهایت خانیکی نیز از نگارش کتاب های جدیدش خبر می دهد و می گوید: از فرصت سرطان استفاده می کنم و کتاب هایی را که فرصت نکرده ام تمام می کنم. یکی از کتاب‌ها منتخبی از بحث‌هایی است که درباره مانوئل کاستلز و جامعه شبکه‌ای داشته‌ام. کتاب دیگری هم با کمک چند نفر از دوستانی که در مقاطع ارشد و دکتری با من تحصیل کردند و در رشته آب نوشته شده است. نگارش کتابی در مورد کرونا نیز برنامه ریزی شده است. در مورد آنچه در حوزه ارتباطات سلامت در این دوره رخ داد. من همچنین به دنبال تکمیل دوره های دانشگاهی در زمینه ارتباطات و توسعه هستم که تئوری های ارتباطی توسعه جدید را در بر می گیرد. خوشبختانه در سال گذشته کتابی را با محوریت موضوعات مرحوم دکتر تهرانیان و با عنوان «ایده پیشرفت و توسعه ملی در ایران» تکمیل کردم که در دست انتشار است. در حال انتشار است و طی یکی دو ماه آینده منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/