فرهنگ و هنر

درگذشت یک بازیگر در ۸۱ سالگی

ارل بوون که بیشتر برای بازی در نقش دکتر پیتر سیلبرمن روانشناس در فیلم های ترمیناتور شناخته می شود، در سن 81 سالگی درگذشت.

به گزارش گیلونا به نقل از هالیوود ریپورتر، «ارل بوون» که چندین سال با سرطان ریه مبارزه کرد، در 8 آگوست 1941 به دنیا آمد و در طول دوران حرفه ای خود در ده ها فیلم ظاهر شد.

در سال 1984، او بزرگترین نقش خود را به عنوان دکتر سیلبرمن در ترمیناتور جیمز کامرون، در مقابل آرنولد شوارتزنگر و مایکل بین داشت و سپس در ترمیناتور 2: روز قضاوت (1991) و ترمیناتور 3: ظهور ماشین ها (2003) دوباره ظاهر شدند. در این نقش

و از دیگر فیلم‌های این بازیگر می‌توان به «نبرد فراتر از ستاره‌ها»، «مردی با دو مغز»، «ملت بیگانه»، «تفنگ برهنه»، «شرکت»، «بودن یا نبودن»، «مثل مرد راه رفتن» و او را «شاهزاده» نامیده اند.

«بوئن» همچنین در مجموعه های تلویزیونی مانند «دختران طلایی»، «رئیس کیست؟»، «خانواده مادری»، «قانون و هری مک گرو»، «وبستر»، «متلاک»، «مترسک و خانم کینگ» حضور داشته است. و “پسر”. با جهان ملاقات کن» او این نقش را بازی کرد.

او پس از کناره گیری از بازیگری در سال 2003، به عنوان صداپیشه در رادیو، سریال های انیمیشن و بازی های ویدیویی به فعالیت خود ادامه داد.

انتهای پیام