فرهنگ و هنر

در اسرع وقت حداقل‌ها برای کنترل فضای مجازی و رشد کسب‌وکارها پیش‌بینی شود

سخنگوی کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی گفت: امروز همه کشورهای پیشرفته دنیا قوانینی برای مدیریت فضای مجازی دارند، بنابراین لازم است اقدامات لازم را انجام دهیم تا بستر مناسبی برای رشد کسب و کارها فراهم شود. حفظ کرامت انسانی در فضای مجازی».

حسن لطفی در گفت وگو با گیلونا، اظهار کرد: متاسفانه فضای مجازی در کشور ما آزاد است و هیچ اقدامی برای مدیریت صحیح فضای مجازی انجام نشده و قانونی در این زمینه نداریم. این امر کرامت انسانی را از طریق فضای مجازی لجام گسیخته به چالش کشیده است.

وی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه گاهی اوقات خصومت ها در فضای مجازی منعکس می شود و کرامت انسانی زیر سوال می رود، گفت: باید مدیریت صحیح در این حوزه اعمال شود و نقش نهادهای دخیل در مدیریت کوئست ها روشن شود. . در همه کشورهای پیشرفته قانونی برای فضای مجازی وجود دارد که باعث می شود همه در چارچوب قانون در فضای مجازی فعالیت کنند و کسب و کارها نیز در این فضا رشد کنند.

نماینده مردم روزن در شورای اسلامی گفت: غیرقانونی بودن فضای مجازی در کشور ما کسب و کارها را تحت تاثیر قرار داده و حتی گاهی حیثیت افراد را زیر سوال برده است.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، فضای مجازی را به دلیل شرایط محدود دانست و گفت: پیشنهاد من این است که هر چه سریعتر حداقل ها برای کنترل فضای مجازی فراهم شود. هم وزارت ارتباطات و هم قوه قضائیه در این زمینه نقش دارند. فضای مجازی باید به گونه ای مدیریت شود که هم شرکت ها بتوانند در این بستر رشد کنند و هم حقوق مردم حفظ شود.

لطفی در پایان خاطرنشان کرد: زمانی که دولت سازوکارهای لازم را برای کنترل فضای مجازی داشته باشد، قطعا شرکت ها می توانند به راحتی در این فضا فعالیت کنند، بنابراین لازم است زیرساخت های لازم در این زمینه در اسرع وقت فراهم شود.

انتهای پیام