فرهنگ و هنر

دیدار خانواده شهید حسین شکرائیان با پیکر فرزندشان پس از ۳۹ سال

گیلونا/ اصفهان مراسم تکریم و استقبال از خانواده شهید حسین شکراییان (شهید شناسایی شده دانشگاه شهدای گمنام) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

امروز (پنجشنبه 13 آبان) به استقبال پدر و مادر شهید والامقام حسین شکراییان (شهید معتمد دانشگاه شهدای گمنام) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشگاه صنعتی اصفهان و زیارت مزار مطهر این شهید ویژه مراسم با تشریفات یادواره این شهید و 144 شهید گلگون کفن دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور همرزمان، مسئولان لشکری ​​و کشوری، دانشجویان و مردم اصفهان برگزار شد.

به گزارش گیلونا، هفته گذشته طی یک برنامه زنده در مشهد مقدس، خبر شناسایی هویت شهید والامقام حسین شکرائیان به خانواده این شهید (از طریق آزمایش DNA) اعلام شد و انتظار 39 ساله آنها ادامه دارد. خاتمه یافت.

شهید شکرائیان که در زمان شهادت دانشجوی دانشگاه علم و صنعت بود در سال 1386 به دلیل عدم شناسایی به همراه دو شهید دیگر در گلزار شهدای گمنام دانشگاه صنعتی اصفهان به خاک سپرده شد. .

مزار شهدا دارالشفاء است

سید علی محمد میرمحمدی میبدی – رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان وی در ابتدای این مراسم گفت: به نمایندگی از خانواده شهید دوست اصفهانی خدمت خانواده گرامی شکرائیان خیر مقدم می گویم.

وی افزود: مردم اصفهان شهدای بزرگی را تقدیم ملک مقدس اسلام و اهل بیت کردند. 145 شهید این دانشگاه از بزرگانی هستند که یاد و نامشان همیشه بزرگ است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مزار شهدا دارالشفا است و امیدوارم بتوانیم از دعای خیر این بزرگواران بهره مند شویم.

پسرم حسین بازگشته است تا با علما باشد

مادر شهید حسین شکراییان وی نیز در سخنانی از حضور فرزندش در جمع علما ابراز خوشحالی کرد و گفت: حسین مهربان و متواضع بود و با مهربانی سخن می گفت. حسین به مجالس مذهبی علاقه داشت و به حجاب خواهرانش اهمیت می داد. حسین پسر بزرگم بود و گنج خود را فرستادم تا در مقابل دشمن جبهه بگیرم تا ذره ای از کشور به دست بیگانگان نیفتد. حسین را به جبهه حق علیه باطل فرستادم تا هموطنانم در آرامش باشند.

وی ادامه داد: چشمانم را بر آنلاین و محبت مادرم بستم و در این 39 سال انتظار نمی دانستم او به زمزمه علما گوش می دهد. پسرم حسین بازگشته است تا با علما باشد. من به عنوان مادر حسین از شما عاشقان شهدا تشکر می کنم. امیدوارم حسین و دوستان شهیدش همه ما را دستگیر کنند. امیدوارم جوانان راه شهدا را ادامه دهند و با تنی سالم کشور را به بالاترین مدارج برسانند.

شهید شکرائیان دانشجوی انقلابی و همراه با شاگردان امام خمینی بود

سردار سعید فرجیان زاده – معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه و همرزم شهیدم حسن شکرائیان وی در این مراسم گفت: امروز روز بزرگی در تاریخ کشور است و مصادف شدن استقبال خانواده این شهید والامقام با روز مبارزه با استکبار روز بزرگی است؛ زیرا شهید شکراییان دانشجوی انقلابی و همراه با شاگردان امام خمینی (ره) بود و تا آخرین لحظه راه امام را پیمود.

وی به استقبال شهید شکراییان در دانشگاه علم و صنعت اشاره کرد و این اتفاق را سرآغاز تحولی اساسی دانست و گفت: در شرایطی که مردم به راه های ناعادلانه در دانشگاه دعوت شدند، این شهید بزرگوار راه را انتخاب کرد. از امام از همان سال ها کتاب های شهید مطهری را خواند و به عنوان یکی از فعال ترین افراد در گروه های انقلابی شرکت کرد، از سال 56 تا 57 در تمامی فعالیت های دانشجویی علیه رژیم شاه فعال بود.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ادامه داد: با پیروزی انقلاب شهید شکرائیان به عضویت سپاه درآمد و پس از انتخاب شهید محمود شهبازی که مایه افتخار مردم اصفهان است. ، به سپاه همدان رفت و کارهای بسیار موثری انجام داد. تشکیل انجمن های اسلامی در مدارس همدان از کارهای موثر او بود. این بزرگوار در شرایطی که دشمن قصد فریب دانش آموزان را داشت اقدامات موثری در این زمینه انجام داد.

فرجیان زاده افزود: شهید شکراییان شب های جمعه نماز می خواند و تمام وقت خود را صرف راهنمایی دانش آموزان می کرد. در روابط عمومی سپاه همدان نقش مؤثری داشت و به عنوان عنصری مؤثر نیز این نقش را ایفا کرد. پس از مدتی در سپاه نهاوند نقش تعیین کننده ای در نیروهای انقلابی ایفا کرد و در عملیات مسلم بن عقیل با کمال شجاعت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گفته این همرزم شهید شکرائیان، امروز در جوار مزار شهید نورانی هستیم که 25 سال در ارتفاعات عراق آرام گرفت و 14 سال در دانشگاه صنعتی اصفهان آرام گرفت و دهه 90 ادامه راه این شهداست.

شهید یعنی الگو و شاهد

حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع – پژوهشگر دینی وی در این مراسم عزت را اولین و مهمترین رکن حقیقت در زندگی بشر دانست و گفت: مراسم ازدواج پدر و مادر شهید شکرائیان با فرزندانشان در 13 آبان ماه در کانون مبارزه با استکبار به کام مردم خواهد بود. در دانشگاه “.

وی افزود: در شرایط کنونی هیچ چیز به اندازه خون و راه شهدا نمی تواند خیانت و خطا را بپوشاند. روزهای خونینی را برایمان به جا گذاشت و آنجا که سخت بود، یادواره شهدای گمنام پیش قدم بود.

مهدوی ارفع با بیان اینکه امروز در برهه حساسی قرار داریم که رفتار شنیع آمریکا با سرقت نفتکش ایرانی آشکار شد، تصریح کرد: این علیه ملتی است که 50 سال پیش به بردگی آمریکا درآمده و امروز مخالف است. .

وی این افتخار را اساس زندگی ما دانست و گفت: شهید شکرائیان به ما گفت تا زمانی که این معنا در زندگی شما زنده است، شما اکنون شهید هستید زیرا شهید یعنی الگو و شاهد. درسی که امروز در این مراسم به ما زنده شد این بود که دیگر شیطان نباید بیرون بیاید و معنای زندگی را که عزت است از او بگیرد. چشم شیطان منتظر است تا راه نسل های جدید را در پیش بگیرد.

در این مراسم مادر و پدر شهید شکراییان بر مزار این شهید رفتند.

انتهای پیام