فرهنگ و هنر

رتبه ششم گلستان در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ 418 نفر برگزیده شدند

گیلونا/ گلستان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان گفت: استان گلستان در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی رتبه ششم کشور را کسب کرد.

کشیش عبدالحی میرزا علی در گفت وگو با خبرنگار گیلونا، با اشاره به برگزاری یازدهمین جشنواره رضوی، اظهار کرد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تبیین، ترویج و ایجاد سنت رضوی نقش بسزایی داشته و جشنواره رضوی را یکی از مهم ترین رویدادهای این روز دانسته است. فرهنگ کشور در سالهای اخیر در جهت نهادینه کردن سبک زندگی اسلامی و سنت رضوی در اقشار مختلف مردم گام برداشته است.

وی از حضور 38 هزار نفر از مردم گلستان در یازدهمین جشنواره رضوی خبر داد و افزود: از این تعداد حدود 418 نفر برگزیده و جوایزی کسب کرده اند که استان گلستان در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی رتبه ششم کشور را دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گلستان با اشاره به اینکه به برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در دو بخش خانوادگی و انفرادی جوایزی اهدا شد، تصریح کرد: بخش انفرادی در 16 محور شامل پویش، نقالی، ناشنوایان، نقالی، چهارگزینه ای. ، شعر ، آثار هنر و نقاشی و غیره بود.

میرزاعلی با بیان اینکه خوشبختانه جشنواره رضوی مورد استقبال اقشار مختلف مردم قرار گرفت، یادآور شد: استان گلستان همواره یکی از استان های با مشارکت بالا در جشنواره کتابخوانی رضوی بوده است.

وی با بیان اینکه 40 درصد جمعیت استان گلستان را اهل سنت تشکیل می دهند، خاطرنشان کرد: استان گلستان پایتخت اقوام و مذاهب اسلامی است و شیعه و سنی در کنار هم با وحدت و همدلی زندگی می کنند.

من باید بگویم؛ در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی به 418 نفر از برگزیدگان کشوری و استانی در دو بخش خانوادگی و انفرادی جوایزی اهدا شد. آزادشهر 26 نفر آق قلا 13 نفر بندرگز 31 نفر بندرترکمن 45 نفر رامیان 49 نفر علی آبادکتول 32 نفر کردکوی 14 نفر کلاله 31 نفر 25 نفر مردم گالیکش، 61 نفر از گرگان، 15 نفر از گمیشان 28 نفر از گنبدکاووس، هشت نفر از مراوه تپه و 10 نفر از مینودشت بودند.

تعداد 388 نفر در اردوی انفرادی و 18 نفر در بخش خانواده از 10 شهرستان گلستان به عنوان برگزیدگان جشنواره رضوی انتخاب شدند.
انتهای پیام/