فرهنگ و هنر

روایت فرمانده ارتش از خرمشهرهایی که باید آزاد شود

گیلونا/ قم فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با یادآوری اینکه دشمنان می توانند از این طریق بر نظرات برخی از جوانان ما تأثیر بگذارند، گفت: واقعاً این یعنی خرمشهر دوباره اشغال شده است و بنابراین باید برای تخریب تلاش کنیم. این خرمشهر، بازیابی

امیر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران شامگاه 25 آبان ماه در اجلاسیه «565 شهید ارتش در قم» با یادآوری اینکه این برنامه تأثیری ماندگار در کاهش مظلومیت شهدای ارتش داشت. ، گفت: انقلاب اسلامی ایران به رسالت خود ادامه می دهد. ، غدیر و عاشورا و بر اساس شواهد موجود حلقه بعدی ظهور خواهد بود، هدف انقلاب اسلامی راهی است که بعث ایجاد کرد و توسط غدیر رهبری شد. حضرت امام خمینی (ره) با همین آموزه ها و الگوی انقلاب شکوهمند اسلامی را رهبری کردند و جمهوری اسلامی ایران را پایه گذاری کردند.

به گزارش استان قم، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توطئه‌های دشمن در سال‌های اخیر گفت: رژیم سلطه به رهبری آمریکای جنایتکار که به خود دیده است. آغاز این انقلاب به عنوان پایان سلطه شیطانی خود بر جهان، از همان روز اول اجرا انواع توطئه ها را علیه انقلاب طراحی کرد و قبل از انقلاب دو سال جنگ تمام عیار را به جمهوری اسلامی نوپا تحمیل کرد. قدیمی

موسوی گفت: در اینجا بود که بار دیگر نقشه راه عاشورا به رهبری امام ترسیم شد و هزاران تن از پیروان قمر بنی هاشم، علی اکبر و قاسم بن الحسن (ع) لباس جنگ پوشیدند و خون خود را فدای مردم کردند. درخت انقلاب و اینک این انقلاب درخت درختی شده است که هیچ طوفانی نمی تواند آن را تحت تأثیر قرار دهد.

وی افزود: خانواده های معظم شهدا بدانند که فرزندان والامقامشان نگذاشته اند یک قسمت از خاک پاک این کشور عزیز در اشغال بیگانگان بماند و بعد از 40 سال هیچ کشوری حتی ابرقدرت شما جرأت نمی کند. تا به آن حمله کند.

فرمانده کل ارتش اذعان داشت: مادران و پدران شهدا، درست است که فرزندان شما این نظام و این انقلاب را تضمین کرده‌اند، اما ظلم است که نقش آنها را به این فتوحات، نام شهدا محدود کنیم. و خانواده آنها در کتاب خدا به عنوان ستارگان ذکر شده است.» ماموریت کهکشان ثبت شده است.

موسوی خاطرنشان کرد: طاغوت و شیطان در تمام این سال ها تمام تلاش خود را کرده اند که این مسیر را منحرف کنند تا این مسیر به اضطرار ختم نشود، اما فرزندان شما با روحیه حسینی آمده اند و با خون خود این راه روشن را گشوده اند. و سنگ بنای تمدن اسلامی شد، آن را گذاشتند تا در قلب یگانه منجی مهدی موعود (عج) بماند.

وی همچنین گفت: نباید نقش شهدا را محدود کنیم. این جمله کوتاه، ساده و حکیمانه امام راحل را بار دیگر بازخوانی کنیم. شما خانواده شهدا چشم و نور این ملت هستید، نور راه را روشن می کند و ظلمت ها را از بین می برد و شما خانواده شهدا از بین برنده ظلمت ها و ظلمت ها هستید.

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: وصیت نامه شهدا همه گره های فکری را باز می کند. وصیت نامه سیدالشهدا عصاره اندیشه و تبلور خواسته های یک انسان است; وصیت نامه شهدا یک کلمه کلیدی دارد و آن فراموش نکردن امام است. شهدا همیشه توصیه کرده اند که امام جامعه را تنها نگذارید و او را فراموش نکنید; امام امروز ما امام خامنه ای است، امام خامنه ای امروز پاسخگوی تمام ناتوانی های نسل دیروز و امروز و فردا است.

وی با تاکید بر اینکه پیروی از هدایت وظیفه همه ماست، گفت: این هدایت کلیدی شهداست، کما اینکه خون شهیدان قطره قطره، سخنان شهدا فریاد می زند که یا آیندگان شما را به پیروی از امام امت سفارش می کنیم. این نکته را نباید نادیده گرفت که تبدیل عقاید شهدا به رفتار مغفول مانده است. اگر بخواهیم حرکت رفتاری بر اساس اعتقادات شکل بگیرد، در گام اول نیاز به الگو داریم و شهدای والامقام از همه بیشتر هستند. نقش مناسبی را در این راستا الگوبرداری کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: فرهنگ دفاع مقدس و فرهنگ شهدا کهکشان بی کران الگوهاست، الگوبرداری از رفتار شهدا و خانواده های آنان باید به یک حرکت جهانی تبدیل شود.

موسوی تاکید کرد: دشمن امروز در جنگ ترکیبی به دنبال آسیب رساندن به جوانان ماست. وی تاکید کرد: در حال حاضر در جنگ احزاب ترکیبی و همه دشمنان هستیم

آنها گرد هم آمدند و از همه عناصر قدرت علیه نظام پاک ما استفاده کردند و سعی کردند پیشرفت ما را پنهان کنند و نقشه هایی را که در مغز شیطانی خود داشتند به بهانه ای پیاده کردند.

وی تصریح کرد: هدف نهایی آنها تجزیه ایران است. مسیر آنها سوریه سازی، ایجاد ناامنی، تخریب و تعطیلی تجارت، چرخه تولید و توقف روند صعودی علم و فناوری است.

فرمانده ارتش ادامه داد: ده سال پیش آمریکایی ها گفتند که برای تحقق اهدافمان در ایران، تجهیزات ما گوشی های هوشمند و اپلیکیشن ها و سربازان ما میلیون ها کاربر اینترنت هستند.

موسوی گفت: در جنگ ترکیبی گلوله های جنگ تصویر و صدا است و بدشانسی و یاس. برای دفاع از کشور و آرمان های انقلاب و ملت باید سنگر مناسبی برای این جنگ بسازیم. دفاع در برابر حمله دشمن در جنگ شناختی و ترکیبی متفاوت است.

وی با اشاره به این موضوع که دشمنان می توانند بر دیدگاه برخی از جوانان ما تأثیر منفی بگذارند، تصریح کرد: واقعاً این بدان معناست که خرمشهر دوباره شلوغ شده است و بنابراین باید تلاش کنیم این خرمشهر را پس بگیریم.

فرمانده جمهوری اسلامی ایران یکی از مهم ترین راهکارها در جنگ تلفیقی و مقابله با امپراتوری شیطان بزرگ را مقابله با دروغ ها و تحریف های آنان از طریق جهاد تبیین دانست و یادآور شد: جهاد تبیین یعنی شناخت. چهره واقعی دشمن، ارائه دستاوردها، پیشرفت ها و افتخارات، که امروز جهاد تبیین رسالت همه ماست.

موسوی درباره دستاوردها و پیشرفت‌های ایران در صنعت دفاعی گفت: فرزندان ما در صنایع نظامی و دفاعی به فناوری و قدرت دفاعی رسیده‌اند که کوچک‌ترین شی را از فواصل بسیار طولانی هدف قرار دهند و این یعنی به قله‌های موفقیت رسیده‌ایم. این نتایج پایان کار ما نیست.

فرمانده ارتش در ادامه خاطرنشان کرد: نیروهای ما باعث ایجاد رعب و وحشت در دشمن شده اند. افکار عمومی باید بدانند فرزندانشان چه پیشرفتی داشته اند، تبیین جهاد بر ما یک وظیفه الهی است.

وی ابراز کرد: تجربه 43 ساله انقلاب نشان داده است که باید با اتحاد اقوام در سایه جایگاه رهبری با توطئه دشمن مقابله کنیم و شهود و آگاهی مردم ضامن استقلال و نظام اسلامی کشور است. مردان و زنان این مرز و بوم در حوادث مختلف مانند فولاد دیده شده اند و پاسداری از اسلام و این سرزمین را رسالت تاریخی خود می دانند.

موسوی در پایان گفت: فرزندان شما در ارتش جمهوری اسلامی ایران با تمام توان از انقلاب، نظام و تمامیت ارضی کشور که با خون شهدا مستحکم شده است پاسداری خواهند کرد.

انتهای پیام